Padel Magazine - A gdybyśmy musieli czekać po trzydziestce, by mieć nadzieję, że znajdą się wśród najlepszych?

Brzmi ironicznie, a jednak to nie żart. W górnej części 10 średni wiek to 34 lat ...

Światowe numery 1, a mianowicie Fernando Belasteguin i Juan Martin Diaz, mają lata 34 i 37 ... Pablo Lima i Sanyo są jedynymi w topowym 10, które mają mniej niż 30 lat.

Zauważamy również, że dwie najlepsze pary światowe powiększyły dystans w stosunku do konkurencji z prawie różnicami 2000.

Czy w WPT brakuje młodych ludzi, czy jest to sport, który tego chce? Trudno odpowiedzieć. Ale oczywiście myślimy o Sanyo, bardzo obiecującym argentyńskim graczu, latach 29 i jego partnerze, Maxi Sanchez, światowym graczu 11e, w wieku lat 26, którzy powoli łaskoczą najlepszych. Bambino wciąż pamiętają to po tej wyraźnej porażce z królami w połowie WPT Bilbao kilka dni temu.

Kończymy tę analizę w rankingu z tego tygodnia, że ​​w 6 są 10 Argentyńczycy. I nie liczymy Juana Martina Diaza, który oczywiście naturalizował hiszpański ...

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.