Pytanie może wydawać się dziwne: branża kwitnie i oczywiście kluby, które upadają, są rzadkością. Ale dlaczego padel czy byłby bezpieczny przed bankructwami i zamknięciami? Paradoksalnie, pomimo entuzjazmu, jaki wzbudził padel w Europie od czasu Covid-19 niektórzy liderzy projektów mogą popełniać błędy, czasem naiwne.

Chociaż z perspektywy czasu zawsze łatwiej jest krytykować, pewne rady mają uniwersalne zastosowanie w przypadku wszystkich projektów sportowych, a w szczególności padel.

Zamknięcie klubów padel może wynikać z kilku czynników. Oto główne:

Problem nr 1: ziemia/czynsz

Głównym wyzwaniem dla liderów projektów w padel często jest to ziemia i czynsz. Chociaż utwór padel jest prawie trzy razy mniejszy od kortu tenisowego i może pomieścić czterech graczy w porównaniu do dwóch, jak tradycyjnie w tenisie, znalezienie odpowiedniego miejsca jest często bardzo skomplikowane, a czasem nawet niemożliwe.

Pokusa zaakceptowania wygórowanych zakupów lub wynajmu w celu urzeczywistnienia projektu jest ogromna. Może to jednak szybko doprowadzić klub na skraj bankructwa. Nie dlatego, że klub nie jest rentowny, ale dlatego, że biznesplan został źle opracowany. Jeśli klub cieszy się dużą frekwencją i wydaje się prosperować, ale nie może osiągnąć progu rentowności, zwykle oznacza to braki w początkowym zarządzaniu projektem. Często głównym winowajcą jest czynsz.

Stąd kluczowe znaczenie początkowych negocjacji: porażka na tym etapie może mocno zaważyć na przyszłości finansowej klubu.

Problem nr 2: wada zarządzania

Obawy mogą wynikać także ze strony kierownictwa samego centrum. Gracze mogą czuć się niezadowoleni z różnych powodów: trudności z rezerwacją, brakiem informacji lub brakiem życia społeczności po meczu.

Powody mogą być różne: nieprzyjazne powitanie, niedostatecznie zoptymalizowane udogodnienia lub brak widoczności z powodu niewystarczającej komunikacji.

Zaskakującym jest fakt, że kluby, gotowe do ogromnych inwestycji w swój projekt, decydują się na ograniczenie wydatków na komunikację. Znalezienie mądrej równowagi finansowej jest niezwykle istotne i należy to zaplanować od początku.

Obecny rozgłos nie gwarantuje przyszłego sukcesu. Dotyczy to klubów, marek i mediów. Gracze, z natury niestabilni, pójdą tam, gdzie wydają im się lepsze warunki. Nie obwiniaj ich; Być może problem tkwi w zarządzaniu ośrodkiem.

Problem nr 3: Konkurencja

Niezbędna jest analiza planowanego obszaru lokalizacji. TO padel, który stał się bardzo popularnym sportem, przyciąga uwagę zarówno sektora prywatnego, jak i publicznego.

Co więcej, widzimy, jak ratusze lub gminy, które jeszcze 3–4 lata temu były ostrożne, rozpoczynają inwestycje w okolicy padel czasami odnawiać starzejący się park sportowy i inwestować w „eksplodujący” sport.

Inwestowanie na obszarze, na którym może pojawić się wiele konkurencyjnych struktur publicznych, należy dokładnie rozważyć. Chociaż obecność klubów publicznych może zwiększyć zainteresowanie padelrelacje między sektorami nie zawsze są harmonijne. Należy pamiętać, że kluby publiczne odgrywają ważną rolę w rozwoju padel We Francji. FFT liczy na to także w ramach sieci terytorialnej. Przede wszystkim nie możemy nastawiać jednych przeciwko drugim. Jednak cele i ambicje nie zawsze są takie same.

Operatorzy prywatni, w obliczu znacznych inwestycji, wysokich czynszów i autonomicznego zarządzania, muszą szczegółowo analizować i planować, aby uniknąć przykrych niespodzianek.

Często zaleca się inwestowanie w kluby posiadające co najmniej trzy lub cztery tory, zwłaszcza w obszarach o dużym natężeniu ruchu, w celu zapewnienia obiektów wyższej jakości niż te w sektorze publicznym.

Nasza rada

czytać Padel Magazine !

1/ A poważniej, strona zapewnia unikalny katalog zawodowy ze wszystkimi głównymi graczami w padel :

2/ A potem możesz też czasami cieszyć się kilka dobrych wskazówek, nawet jeśli zawsze trzeba zachować szczególną ostrożność przy zakupie rzeczy używanych.

3/ Masz także możliwość zwiększenia swojego doświadczenia jako gracz padel :

4/ Spójrz na:

5/ Informacje dodatkowe

6/ To oczywiste, ale podejdź bliżej Twoje federacje lub lokalne ligi.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.