Okna „pisty” są niezbędne do płynnego przebiegu gry padel. A mimo to czasami zaniedbuje się ich konserwację lub wręcz o nich zapomina. Błąd, który właściciele klubów muszą naprawić.

Madryt P1 Premier Padel ziemia padel

Wilgoć, wróg okien

Niezależnie od tego, czy jesteś w pomieszczeniu, czy na zewnątrz, wilgoć w oknach może zagrozić praktyce padel. Zmiany temperatury powodują pojawienie się zamglenia, które może zniekształcić odbicie od ścian. Piłka wchłania wodę i staje się coraz cięższa. Wpływa to na trwałość rakiety i jakość gry, gdyż niektóre uderzenia stają się trudniejsze do wykonania (np. lob).

Uważaj na pot!

Kiedy panuje upał, gracze mają tendencję do wycierania rąk o okna. Dlatego należy je regularnie czyścić, aby zapobiec ich zabrudzeniu. Na arenie międzynarodowej ściany są myte kilkukrotnie podczas każdego meczu: pomiędzy setami, po meczu lub na specjalne życzenie. Słynny „José The Best” zdradził nam swoje rady gdy World Padel Tour w Tuluzie w 2023 r : zwrócić uwagę na uszczelki silikonowe, używać odpowiedniego sprzętu do czyszczenia i unikać produktów ściernych.

https://www.youtube.com/watch?v=Hk2tNd3tOtA&t=2s&ab_channel=PadelMagazine

Jakie są zagrożenia?

Regularna konserwacja okien zapobiegnie ich łatwemu stłuczeniu. Zalecamy sprawdzanie wszystkich śrub przynajmniej co trzy miesiące, ponieważ odbijanie piłek i ogólnie gra obciążają chwyty. Jeśli znajdziesz pęknięcie, nie igraj z ogniem: eksplodujące okno może mieć dramatyczne konsekwencje. Paquito Navarro uciekł z wielką paniką w Portugalii, pięć lat wcześniej.

Rozumiesz, mycie okien nie wchodzi w grę. Raclette będzie najlepszym przyjacielem Twojego kumpla…

To dzięki ojcu Auxence odkrył padel, pewnego wieczoru w czerwcu 2018 r. Dziś z pasją śledzi międzynarodowe tory i dokucza palaczowi w swoim klubie treningowym w Tuluzie Padel Klub. Można go także znaleźć na La Feuille de Match i LesViolets.com, dwóch specjalistycznych mediach poświęconych klubowi piłkarskiemu Toulouse Football Club.