Le padel czasami przeciwstawia się tenisowi, ale te dwa sporty wydają się całkiem komplementarne.

Tenis, szansa na padel

Tenis to jeden z najpopularniejszych sportów na świecie. Z pewnością jest wiele dyscyplin, które chciałyby być kuzynami tenisa i wykorzystać jego aurę.

Le padel, sport znacznie młodszy od tenisa, dokonał w ostatnich latach przełomu w przestrzeni medialnej.

Tak, z pewnością sprawi, że niektóre zęby będą się zacinać, ale możemy podziękować tenisowi za możliwości, jakie oferuje padel.

Bez tenisa nie ma padel à Roland Garros lub w Foro Italico w Rzymie. ten padel jest dziś zintegrowana z bardzo potężnymi federacjami sportowymi pod względem finansowym i komunikacyjnym.

We Francji Francuska Federacja Tenisowa pokazała, do czego jest zdolna, oferując zawody, które jeszcze kilka miesięcy temu były niewyobrażalne: Greenweez Paris Premier Padel Major u Rolanda Garrosa.

We Włoszech Włoska Federacja Tenisowa (FIT) powinna ewoluować i stać się Włoską Federacją Tenisową i Padel (FITP). Brzmi to szalenie, a jednak widzimy, że federacje tenisowe coraz bardziej wierzą w padel et que le padel w pełni z niego korzystać.

Czy to jest powód, by uważać, że do zarządzania tym niezbędna jest Federacja Tenisowa? padel administracyjnie ? Nie, doświadczenia różnią się w zależności od kraju, a prawda jednego dnia nie zawsze jest taka, jak dnia następnego. Na przykład w Hiszpanii Hiszpańska Federacja Padel (FEP) ma więcej licencjobiorców niż Hiszpańska Federacja Tenisowa.

Le padel ożywić tenisa?

Tenis jest bardzo potężnym sportem, w którym występują gwiazdy takie jak Roger Federer, Rafael Nadal czy Novak Djokovic. Niewiele sportów ma tak znanych sportowców, którzy w tym momencie pozwalają zabłysnąć tenisowi.

Ale jasne jest, że baza cierpi, z mniejszą liczbą licencjobiorców, nawet jeśli FFT na razie udaje się powstrzymać ten trend, praktycy mniej obecni w klubach, klubach, które precyzyjnie krytykują sposób, w jaki działa tenis. Ogólnie rzecz biorąc, tenis przeżywa kryzys tożsamości, potrzebuje odnowy.

A jeśli padel było właśnie jednym z antidotum na powrót na powierzchnię? Nieubłaganie wyposażają się kluby tenisowe padel wzbogacenie oferty sportowej, ale także zaszczepienie w niektórych klubach stanu ducha, który być może zaniknął.

W padel, często mówimy o „trzeciej połowie” jako o kluczowym momencie funkcjonowania sportu. Kluby padel czasami są zaskoczeni siłą, jaką ten sport generuje na poziomie paska (sic!).

Wszystko to sprawia, że ​​myślimy, że padel a tenis to dwa uzupełniające się sporty: co by było, gdybyśmy musieli przestać się im przeciwstawiać?

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.