W tej wojnie między tytanami, aby zostać szeryfem profesjonalnego obwodu padel, jest już zwycięzca: gracze. Są teraz w centrum sporu między supermocarstwami finansowymi.

Nie wątpcie: będziemy mieli Miami i Tuluzę

Le World Padel Tour jest dziś nadużywana przez graczy, Międzynarodową Federację Padel, zawody, które się organizują, a być może nawet bardziej dzięki własnej komunikacji, ale referencyjnym profesjonalnym obwodem pozostaje WPT.

To prawda, że ​​jego komunikacja jest przerażająca. Cisza radiowa po stronie WPT pomimo naszych próśb o informacje. Jeśli uda mu się przejść między zrzutami, nie ma wątpliwości, że pogratuluje sobie zarządzania kryzysowego.

Ponieważ w rzeczywistości wydaje się oczywiste, że WPT będzie trwać do końca 2023 roku. To, czy jest to tor zawieszony, to inna debata. Ale Miami oczywiście będzie miało miejsce. I będziemy mieć nasz pierwszy Open du World Padel Tour W Tuluzie.

WPT jest teraz 10 lat przed zawodnikami, którzy chcą wrócić na zawodowy tor, a to się liczy. Nawet jeśli prawie zniknął w 2018 roku z Międzynarodówką Padel Tour de Fabrice Pastor, nawet jeśli WPT jest szczególnie krytykowane za kulisami przez graczy, WPT ma kontrolę nad zawodowym torem dzięki swojemu stażowi w padel, ale także dlatego, że wydaje się prawnie pewny swojej siły pomimo sporów PPA i FIP.

Logika ekonomiczna zwycięży

Na koniec i to jest najważniejsze: gracze mogą być zainteresowani kontynuowaniem przygody World Padel Tour, co najmniej przez kolejne 2 lata:

Po pierwsze dlatego, że gracze będą w ten sposób niepodważalni wobec WPT. I będą mogli odejść bez obawy, że zostaną zaatakowani przez WPT. Jeśli FIP ogłosiło, że WPT nie jest już oficjalnym torem na korzyść FIP/QSI, czy będzie to miało realny wpływ w krótkim okresie? Do tej pory WPT rozwijało się bez FIP. Dlaczego nie miałby wytrzymać bez kilku kolejnych lat?

Następnie WPT jest w stanie dostosować się do nowych konkurencyjnych ofert. W 2018 roku to już zrobiła. I nie ma wątpliwości, że WPT szykuje dla nas kontratak. W tym roku zaczyna się torem, który nigdy nie był tak międzynarodowy.

Wreszcie, WPT z pewnością nie mogło czekać na zorganizowanie rywalizacji i pozwolić na wzrost frustracji graczy, ale dzisiaj liczy się przyszłość: z pomocą nowych udziałowców WPT może tchnąć w nią nowe życie. Czy nie jest za późno? Czy gracze będą w stanie wybaczyć swoim „obraźliwe zachowanie" ?

Zainteresowanie graczy graniem WSZYSTKICH zawodów

Gracze nie są głupi. Wiedzą, że dziś mają fenomenalną władzę nad wynikami zarezerwowanymi dla przyszłości padel profesjonalny.

Jak sobie wyobrazić, że najlepsi gracze na świecie będą uczestniczyć w torze, który dziś otwarcie krytykują? To dobre pytanie. Ale zostanie to zmiecione przez logikę ekonomiczną w ten sposób zademonstrowaną powyżej, ale także i przede wszystkim przez graczy, którzy po prostu nie są zainteresowani odwróceniem się od World Padel Tour.

Odwrócenie się od WPT oznacza obejście się bez ekonomicznego supermocarstwa w padel. Więc prawdopodobnie mniej pieniędzy w padel a przede wszystkim jeden konkurent mniej. Dlaczego gracze mieliby chcieć jednego konkurenta mniej?

Jak w 2018 / 2019, zobaczymy, jak gracze cofają się, unikają starcia i wyrażają kilka pozytywnych słów, aby kontynuować grę na WPT przynajmniej w 2022/2023.

Jesteśmy dopiero na samym początku długiej sagi, która obiecuje wiele zwrotów akcji!

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.