Ale co za mucha kłuje byłych tenisistów nr 1 na świecie, tak że wszyscy (lub prawie) je kochają padel ?

Ostatnim, któremu sfotografowano podniebienie, jest Australijczyk Leyton Hewitt, wkrótce 42-letni, który zdominował hierarchię światowego tenisa w 2001 i 2002 roku. Przy okazji wygrał dwa turnieje w Grand Chelem, US Open i Wimbledon, zanim oddał tron ​​Andy'emu Roddickowi, a następnie Rogerowi Federerowi.

Wycofał się z tenisa od 2016 roku, teraz próbuje swoich sił padel, choć zasmucone duchy zauważą, że jeszcze nie przyzwyczaił się do noszenia paska, co widać na poniższym zdjęciu.

Swobodny w deblu, Hewitt zdobył tytuł na US Open w 2000 roku z Maxem Mirnyi i finalistą tego samego roku na Wimbledonie wraz z Belgijką Kim Clijsters, która była jego towarzyszką. Nic więc dziwnego, że ten waleczny i szybki zawodnik, znakomity siatkarz, ewoluuje padel po prawej stronie toru.

Murray, Nadal, Wawrinka...

Kilku jego fanów na Instagramie namawia go do „przywrócenia padel w Australii”, gdzie pierwszy Australian Open Padel został ogłoszony od 26 do 29 stycznia 2023 r. Od tego momentu Hewitt kojarzy swój wizerunek z padel, czy choćby zainwestować w nią, by również skorzystać ze spektakularnego rozwoju tego sportu, to już tylko jeden krok.

Krok, który zrobiło już dwóch innych byłych tenisistów nr 1, Andy Murray (z Game4Padel) i oczywiście Rafael Nadal jego akademia w Manacor, na Balearach. Nie mogło zabraknąć również nazwiska Stana Wawrinki (nr 1 pomimo trzech tytułów w XNUMX r Grand Chelem), który nabył prawa do zorganizować turniej APT w Szwajcarii w 2023.

Może Wawrinka zachęci swojego przyjaciela Rogera Federera albo do zainwestowania w rozwój klubu padellub nawet do nawrócić się na niego jako gracz. Rekonwersja całej planety padel apeluje o to, bo pozwoliłoby wejść temu sportowi w nowy wymiar, zarówno medialny, jak i finansowy. W każdym razie najnowsze zdjęcia Federera na torze padel do Dubaju zrobił wielki hałas.

Po stronie szwajcarskiej można by też wspomnieć Martina Hingis, która właśnie powiązała swój wizerunek z Cupra, marką samochodową, która stawia na duże pieniądze padel. Zawsze z kobietami, Serena Williams zainicjował również padel w akademii swojego byłego trenera, Patricka Mouratoglou. Nie mówiąc o Novak Djokovic, który już od kilku lat próbował swoich sił w grze na rakietach, a także – jako doświadczony biznesmen – widział w tym szansę, gdy odłoży swoje rakiety tenisowe.

Le padel, doskonały „produkt zastępczy”

Poza aspektami finansowymi nie dziwi widok byłych tenisistów bawiących się na kortach tenisowych. padel. Sportowiec na wysokim poziomie, kimkolwiek jest, musi zachować aktywność fizyczną po zakończeniu kariery sportowej. Nawet – dla tych uzależnionych od sportu – znalezienie doskonałego „produktu zastępczego”, który ułatwi odzwyczajenie się od adrenaliny wynikającej z wysiłku.

Kontynuowanie uprawiania tego samego sportu może być frustrujące, ponieważ wiąże się z nieuniknionym regresem. Z drugiej strony dla tenisisty krok w bok w kierunku sportu tak zabawnego i uzależniającego jak padel pozwala znaleźć margines postępu i źródło motywacji.

A kiedy przyjemność ze sportu łączy się z rekonwersją ekonomiczną, korzyść jest podwójna!

Po 40 latach gry w tenisa Jérôme wpada do puli padel w 2018 roku. Od tamtej pory myśli o tym każdego ranka podczas golenia… ale nigdy nie goli paly w dłoni! Dziennikarz w Alzacji nie ma innej ambicji, jak dzielić się z Tobą swoją pasją, bez względu na to, czy mówisz po francusku, włosku, hiszpańsku czy angielsku.