Mistrzostwa świata padel 2022 odbędzie się po raz drugi z rzędu w Doha. Po oficjalnym ogłoszeniu przez Międzynarodową Federację Padel, wielu graczy za kulisami było zaskoczonych tym wyborem.

Dwa wydarzenia i dwa sukcesy w Katarze

Rzeczywiście, Katar nie tylko był gospodarzem światowego precedensu w 2021 roku, ale także zaoferował pierwszy Grand Chelem du padel w 2022 roku przez nowy oficjalny obwód zawodowy, Premier Padel.

Dwa wydarzenia i dwa sukcesy. Dla wielu graczy są to jedne z najpiękniejszych wydarzeń, jakie kiedykolwiek przeprowadzono.

Więcej ...

Przerób świat w Katarze”zaskoczony"

Wielu graczy mimo wszystko było zaskoczonych powrotem do Kataru na powtórkę Pucharu Świata, zaledwie rok po poprzedniej edycji.

Siódmy gracz na świecie, Argentyńczyk Franco Stupaczuk, również wyrażone w tym punkcie w Roland-Garros. Bez języka drewna Franco wyjaśnił nam, że przewidział świat w Valence.

Zarząd FIP zatwierdził Doha przeciwko Walencji

Zapytaliśmy prezesa FIP, Luigiego Carraro, powody tego wyboru.

Odpowiada nam:

„Otrzymaliśmy trzy kandydaci: Walencja, Dubaj i Doha. Po przeanalizowaniu głównie części sportowej zarząd FIP zagłosował na Doha. Pamiętamy, że gracze pokochali to wydarzenie.”

Dla FIP wybór Doha wydaje się być zapewnieniem przeprowadzenia profesjonalnego konkursu w optymalnych warunkach.

Doha zdołała więc wyprzedzić Dubaj, który miał szansę zdobyć mistrzostwo świata w 2022 roku, a zwłaszcza przeciwko Walencji w Hiszpanii, której kandydatura wydawała się w tym roku wielkim faworytem.

Rzeczywiście, gracze wydawali się w dużej mierze przychylni Walencji, jak przewidywała Stupa. od zeszłego grudnia.

Ale dla prezesa FIP różnica polega na „zwłaszcza część sportowa“. Wyobrażamy sobie, że struktury i warunki oferowane przez Katar są trudne do konkurowania.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.