Czy kiedykolwiek zadawałeś sobie pytanie pytanie : pourquoi Powinniśmy idź do sieci kiedy gramy padel ? Czy jest to absolutnie konieczne przybliżać sieci, czy lepiej w niej pozostać retrait ?

To wcale nie jest zadanie filozoficzne. Ale ciekawe, że każdy zadaje sobie to pytanie. Dlaczego koniecznie muszę iść do sieci i dlaczego zawsze muszę być umieszczany w tym samym miejscu? Spróbujmy udzielić odpowiedzi, które, mamy nadzieję, pomogą Ci ulepszyć Twoją grę.

Bo tak jest

Jest to często najczęściej używana odpowiedź przez graczy. Nawet nie wiemy, dlaczego musimy podchodzić bliżej siatki, robimy to, bo robią to inni, bo robią to profesjonaliści, bo instruktor ci powiedział, że musisz to zrobić. Ale czy jest to odpowiednie dla Ciebie? Więc tak, to prawda, że ​​wejście do strefy ataku, przed linią, pozwala ci łatwiej zdobyć punkt, ponieważ stajesz się aktorem: to ty i twój partner przejmujecie stery nad punktem. Ale nie zawsze tak jest. Otwórz więc swój umysł i staraj się zrozumieć.

Punkty w padel wygrywają przy siatce

To właśnie powiedzieliśmy i to prawda. TO padel to gra w ataku i obronie, gra w szachy, w której taktyka często ma pierwszeństwo przed techniką lub siłą. Ponieważ jednak każdy zawodnik jest inny, każda para jest inna, interesujące jest opracowanie kilku opcji gry i ataków w różnych odległościach od siatki. To, że będziesz bardzo blisko siatki, nie oznacza, że ​​zdobędziesz więcej punktów.

Czy wygram wszystkie punkty z sieci?

Czy kiedykolwiek zadałeś sobie to pytanie? Wszystkie mecze są inne i przebieg meczu może się zmienić. Rzadko zdarzają się mecze, w których grasz tak samo od pierwszego do ostatniego punktu i wygrywasz mecz. Będziesz musiał ewoluować i oferować swoim przeciwnikom różne strategie. Bliżej, dalej, bezpośrednie podjazdy, wspinaczki w dwóch lub więcej etapach, wszelkiego rodzaju możliwe i przemyślane opcje, które zapewnią wybór podczas skomplikowanych meczów.

Po co wchodzić do siatki, jeśli muszę wykonywać defensywne woleje?

To musiało ci się przydarzyć. Twój partner zawsze zaprasza Cię do przyłączenia się do sieci, ale nie czujesz się tam komfortowo. W wyniku wyścigów z pewnością oddajesz się wolejom, ale twoje woleje nigdy nie pozwalają ci zdobyć punktu; wręcz przeciwnie, pozwalają przeciwnikom atakować. Taka sytuacja występuje także wśród doświadczonych zawodników, którzy uparcie trafiają do siatki, gdy przeciwnik znajduje lukę w grze, zmuszając go do wykonywania defensywnych wolejów.

Jakie jest rozwiązanie ?

Gdyby istniało prawdziwe rozwiązanie, wszyscy bylibyśmy wielkimi mistrzami. Chodzi o to, aby mieć kilka cięciw na łuku, wiedzieć, jak zmieniać pozycje przy siatce, bliżej i dalej, aby móc wypracować taką taktykę gry, która pozwoli nam narzucać się, nie cierpieć, a przede wszystkim czuć się komfortowo. 

Więc to od Ciebie zależy, co będzie dla Ciebie najlepsze, co będzie najlepsze dla Twojej gry.W zależności od Twojego poziomu, Twojego partnera, stanu fizycznego i przeciwników, nie wahaj się podejmować decyzji dotyczących siatki. Czy warto podchodzić bardzo blisko? Zostać na dnie? Wspinać się etapami? Aby pozostać półtorym? Nie pozwól nikomu mówić Ci, co masz robić, skorzystaj z rad, pomysłów, analizuj je i twórz.

Nie ma jednego sposobu na zabawę padel, są ich setki i to nie dlatego, że dotarcie do siatki zajmuje Ci dużo czasu, że niezwykle szybko wywierasz presję lub wręcz przeciwnie, podejmujesz decyzję o pozostaniu na dnie, tylko że będziesz miał większe lub mniejsze szanse na zdobyć punkt lub że będziesz lepszym lub gorszym graczem. Iść!

Publié par
Julien Bondia