Stowarzyszenie Zawodowe Padel postanowił uderzył bardzo mocno bezpośrednio kwestionując profesjonalizm i uczciwość World Padel Tour.

Bardzo mocne słowa, a do tego finałowe etapy pierwszego Open już za nieco ponad tydzień.

Pamiętajcie, że prezesem PPA jest nikt inny jak światowy numer jeden, Ale Galan. Pablo Lima jest drugim, a Paquito Navarro jest sekretarzem. Uważamy, że skarbnikiem jest Maxi Sanchéz, a rzecznikami Fernando Belasteguina, Miguela Semmlera i José Carlosa Gaspara. Krótko mówiąc, jak zrozumiałeś, tej krytyki nie należy lekceważyć i jest ona również zgodna z krytyką Międzynarodowej Federacji Padel.

PPA uważa, że ​​WPT”zapobiega profesjonalizacji„Od padel"zachęca do jeszcze bardziej zamkniętego obiegu","brakuje szacunku i zagraża pozycji, honorowi i wolności graczy" i w końcu "bardziej zbliżone do amatorskiego i komercyjnego cyrku"

Możesz znaleźć całą treść listu z PPA tutaj :

Podsumowując, najnowszy komunikat Setpoint Events SA do graczy dyskredytujących punkty rankingowe zdobyte w oficjalnych turniejach organizowanych przez Międzynarodową Federację naszego sportu, a także Twoja głośna decyzja o przyznaniu Wild Cards w turniejach WPT graczom, a nie profesjonalistom, to nie tylko niespotykana w sporcie, ale tylko dodatkowo potwierdza haniebną sytuację, do której wasze społeczeństwo doprowadza nasz sport. W szczególności i poprzez Twoje ciągłe działania, które:

- Zapobiegaj całkowitej profesjonalizacji naszego sportu i uczciwości sportowej rywalizacji poprzez manipulowanie zasadami i przyznawanie dzikich kart wybranym przez siebie osobom.

- Bezkrytycznie zachęcaj do jeszcze bardziej zamkniętego obiegu, prywatnego i całkowicie oddzielonego od Federacji i organu zarządzającego sportem, w przeciwieństwie do tego, jak sport zawodowy jest jawnie administrowany i zarządzany na całym świecie.

- Nie szanować i zagrażać pozycji, honorowi i wolności graczy (bez których, pamiętajmy, nie byłoby WPT), nie konsultując się z nimi, działając jednostronnie i rażąco nadużywając ich pozycji w taki sposób, że teraz niżej w rankingu Gracze, zarówno mężczyźni, jak i kobiety, są wyraźnie marginalizowani przez swoje ostatnie działania.

- Ich model jest bardziej podobny do amatorskiego i komercyjnego cyrku, całkowicie skonsolidowanego przez ich ostatnie działania, niż do profesjonalnego obiegu prowadzonego przez czołowych graczy i regulowanego przez kompetentny organ federacyjny.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.