Weź przeciwnika w prędkość padel może być bardziej skomplikowane niż w tenisie, rzzwłaszcza ze względu na „słynne mury”, które często przywracają piłkę!

RAKIETA

W tenisie chodzi o uderzanie piłki (dlatego konieczne jest posiadanie sporego rozpędu połączonego z odpowiednim przygotowaniem).

Au padel celem górnej części ciała, zwłaszcza w forhend i bekhend jest towarzyszyć balowi bardziej. Zmniejszone przygotowanie generuje potrzebę zaakcentowania zakończenia gestu.

Podczas gdy będziemy starać się przyspieszyć jego uderzenia w tenisa, w padel precyzja będzie wymagała spowolnienia, zwłaszcza przy zwracaniu okien; prędkość jest już wyprodukowane przez piłkę idąc w kierunku przeciwnego sądu.

GRA NOGAMI

Bekhend Sanyo Gutierrez Alpha Pro V

Często zapominamy o szybkości, jaką trzeba nadać jego pracy nóg, odnosząc się zwłaszcza do tempa małych kroków. Idź szybko, aby dać sobie czas!

Wiemy, jak ważne jest zakotwiczenie uderzenia jeszcze bardziej niż w tenisie.

Działający kilka małych kroków, a nie jeden duży krok Umiejscowienie umożliwia lepsze zrozumienie skutków, zmian kierunku, szczególnie w przypadku ścian i płotów, oraz kompensację słabej oceny trajektorii pocisków.

Wielu graczy myśli na przykład, że mają czas na odzyskanie loba po ścianie! Jednakże, gdy poszukuje się idealnego ustawienia w celu wytworzenia „bajada de pared” we wszystkich jej formach (mocne uderzenie w środek gracza, piłka odłożona w kierunku końców, lob…), konieczne jest sprint poświęć trochę czasu na ustawienie się!

GRA

La padel nadal można grać w tenisa (bardzo szybko), zwłaszcza we Francji, co utrudnia odkładanie gry: to znaczy budowanie punktów za pomocą wariacji rytmu, co prowadzi do bardziej strategicznej i intensywnej gry .

Poszukajmy więc szybkości, ale w odpowiedni sposób!

Dołącz do nas w Barcelonie na staż padel lub tenis
+336 79 38 16 36