La bandeja to cios wyjątkowy au padel. Powinieneś wiedzieć, że nie jest używany w ten sam sposób po prawej, jak po lewej. Skupmy się na prawa strona toru.

La bandeja jest z pewnością bardziej skomplikowana niż mogłoby się wydawać. Dziś nie będziemy mówić stricte o technice, o której już pisaliśmy w artykuł poprzedniego, ale postaramy się dowiedzieć, jak zagrać ten ruch, tak wyjątkowy i unikalny dla padel.

Jeśli masz mało czasu, zrób bandeja prosty

Najpierw porozmawiajmy o wzroście. Kiedy twoi przeciwnicy próbują lobować, może być wyższy lub niższy, co da ci mniej lub więcej czasu na przygotowanie; a im więcej masz czasu, tym więcej masz bandeja będzie skuteczne. Więc pierwszym punktem, który należy wziąć pod uwagę, jest czas, który masz. Jeśli piłka jest wysoko, będziesz miał czas na wysłuchanie informacji partnera, być może, aby zobaczyć przeciwników zbliżających się do siatki, a tym samym poświęcić czas na dostosowanie prędkości i obszaru. Jeśli lob jest zbyt niski, nie próbuj grać skomplikowanego uderzenia. Jeśli masz mało czasu, zrób bandeja prosty.

Kolombona bandeja WPT La Nucia Challenger 2021

Dalej mamy głębokość lobu. W zależności od wysokości piłki, którą chcesz zagrać, będziesz mniej lub bardziej oddalony od siatki. Blisko siatki możesz spróbować ataku szybkim i agresywnym strzałem. Im dalej do linii serwisowej, tym mniej możesz przyspieszyć. Użyjesz bandeja aby dać ci wystarczająco dużo czasu na powrót do pozycji ataku przy siatce.

Wreszcie szerokość, a to z pewnością błąd taktyczny, który gracze popełniają najczęściej. Lob może zbliżyć się do siatki lub wręcz przeciwnie, bardziej do środka, a jeśli mylisz się co do strefy, w której chcesz grać, pozwolisz przeciwnikom wpaść do dziury, którą opuściłeś.

Możesz wyszukać bandeja przejdź w kierunku kratki lub bocznego okna, gdy jesteś blisko kratki. I odwrotnie, gdy jesteś blisko centrum, szukaj środka wolniej. I w końcu, bandejaOsoby ze środka placu usługowego będą mogły udać się w kierunku dolnego okna, a następnie odbić się w bok lub wejść w bok i zginąć na dolnym oknie.

Agustin Gutierrez bandeja Head Delta Pro 2022

Stanowisko przeciwników

Ostatnim punktem będzie pozycja przeciwników. Jeśli pozostaną na dole, nie ma sensu przyspieszać piłki, chyba że twój bandeja jest blisko sieci. Dla przeciwników półgąsienicowych głęboka, powolna piłka będzie oznaką kary. Będziesz więc musiał grać powoli w stopy, aby zatrzymać natarcie, naprawić, a następnie móc wrócić do ataku. Potem dojdzie do sytuacji, w której zawodnicy będą przyklejeni do siatki. Niezależnie od twojej pozycji, musisz na nich mocno grać, aby nie dopuścić do łatwego woleja.

Tak więc, jako praworęczny umieszczony po prawej stronie, masz wiele możliwych opcji ze swoim bandeja. Naszą radą byłoby najpierw, aby w pełni zrozumieć każdą sytuację i uniknąć błędów taktycznych, postępować zgodnie z tym, co napisaliśmy powyżej. Gdy wysokość, głębokość, szerokość i pozycja przeciwników są dobrze zasymilowane, możesz wypróbować fantazje, nowe efekty lub stworzyć nową taktykę, krótko mówiąc, zagrać we własną grę! Ale to najpierw wymaga zrozumienia taktycznego, które pozwoli uniknąć postawienia twojego partnera i siebie w złej sytuacji. Chodźmy! 

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie (Hiszpania). Publicysta i doradca, pomaga ci grać lepiej poprzez swoje samouczki i artykuły taktyczne/techniczne padel.