Aby uniknąć robienia błędy taktyczne, musisz wybrać Strefy gdzie zrobić swoje bandejas.

La bandeja, ten ruch tak specyficzny dla padel, nie jest tak łatwo opanować. Prawdą jest, że przejście przez pudełko szkolenie nie zaszkodzi uspokoić cię wysokimi piłkami i lepiej zrozumieć podejmowanie decyzji, szybkość strzału, technikę, a zwłaszcza powrót do siatki po uderzeniu. I tu wkraczamy dzisiaj, ponieważ zrozumiecie to, jeśli zagracie swoją bandejas, niekoniecznie będziesz musiał się spieszyć, aby odebrać siatkę.

Aby ułatwić zrozumienie, postawimy się dzisiaj po stronie praworęcznych umieszczonych po prawej stronie.

Kiedy wykonać A bandeja ?

To jest pierwsza rzecz do zidentyfikowania. Gdzie można wykonać tzw bandeja ? Wybraliśmy 5, które dobrze pasują do różnych możliwości dopasowania.

Więc istnieje bandeja ze środka pola serwisowego (na szerokość boiska) blisko siatki. To samo, ale dalej od siatki (blisko linii). Tam bandeja blisko siatki z dala od sieci, to samo blisko sieci, a na końcu bandeja blisko środka toru. W zależności od pozycji uderzenia, chociaż masz kontrolę nad swoimi wyborami, oferujemy ci sposób gry, który pozwoli ci zrobić następny krok.

La bandeja klasyk z dala od sieci

Dobrze trafiłeś z A bandeja handlować za tobą, często blisko dolnej linii. Po uderzeniu jesteś daleko od siatki i będziesz potrzebował czasu na regenerację. Celem byłoby szukanie głębokości, tak aby piłka uderzyła w dwie szyby (dolną lub boczną dolną) z małą prędkością, dając ci dużo czasu na powrót do przodu.

Fiona Ligi bandeja Francja wrzesień 2022

Klasyk blisko siatki

Ta sama sytuacja, ale tym razem lob jest krótszy i dlatego możesz uderzać przed sobą, ze stopami zakotwiczonymi w ziemi. Tutaj pozwól sobie na przyspieszenie piłki zawsze w tym samym kierunku, na podwójnej szybie. Dlaczego możemy przyspieszyć? Po prostu dlatego, że jesteś już ustawiony na następny ruch.

Siatka z dala od sieci

Lob wymaga zarządzania bandeja blisko linii bazowej, ale także blisko siatki. Poszukiwanie podwójnej szyby byłoby opcją, ale jest to dość trudne do osiągnięcia. Najbezpieczniej byłoby szukać kratki lub bocznego okna po przekątnej. Po co ? Ponieważ przeciwnik będzie musiał wyjść ze swojej strefy komfortu, aby się bronić. Twój kierunek dot bandeja będzie wydawał się naturalny, a przy niskich prędkościach odbicie nie będzie łatwe do wynegocjowania.

Siatka blisko sieci

Ta sama sytuacja, ale z lobem, który pozwala uderzyć przed tobą. Zawsze ze stopami na ziemi, nie wahaj się przyspieszyć tej piłki w kierunku ściany bocznej w całości. Bez względu na to, gdzie piłka się odbije, siatka czy szkło, zawsze będzie trudno ją obronić.

W centrum

Zauważyłeś, że istnieje tylko jedna możliwość bandeja od centrum w przeciwieństwie do innych pozycji. Przede wszystkim może to być twój partner, który bierze tę wysoką piłkę ze środka, ponieważ powinno mu być wygodniej, ale ty też możesz mieć okazję ją zagrać. Bardzo trudno jest przyspieszyć w tej pozycji, ponieważ będziesz musiał wygiąć plecy, aby złapać piłkę. Musisz więc mieć pewność, że odzyskasz pozycję. Najlepiej byłoby szukać, z małą prędkością, aby uniknąć zbyt wysokiego odbicia, na środku toru. Ta strefa może powodować konflikty między przeciwnikami, wyprowadzać graczy z ich strefy komfortu, a przede wszystkim, ponieważ grasz wolno, nie pozwoli im łatwo przyspieszyć.

Nasz mały dodatek

Jest inny sposób na grę bandeja. Im bardziej wzrasta poziom, tym więcej jest opcji obrony, co komplikuje powrót do siatki, a zwłaszcza wolej, który będziesz musiał zagrać. Więc pomyśl o tym bandeja slow, który odbije się dokładnie na środku pola serwisowego i pozwoli przeciwnikom na przyspieszenie. Samobójcze, powiesz nam! Niezupełnie, ponieważ wiesz, że przyspieszą w przeciwieństwie do obrony po szkle, która jest bardziej nieprzewidywalna. Tutaj opcje gry są zmniejszone, poszukiwanych obszarów jest mniej, a ty musisz po prostu skoncentrować się na opanowaniu tej woleja, która powinna szybko dotrzeć do twojego ciała lub w centrum twojego ciała.

Więc to jest krok 2 bandeja. Krok 1 to technika, krok 2 to prosta taktyka, aby grać dobrze jako zespół, jednocześnie zmniejszając ryzyko błędu i unikając zbyt szybkiego ataku. Wolno, szybko, otwierając kąty, zamykając je lub prowokując przeciwników bandeja jest ciekawym strzałem do pracy dla padel zawsze bardziej ekscytujące. Chodźmy!

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie (Hiszpania). Publicysta i doradca, pomaga ci grać lepiej poprzez swoje samouczki i artykuły taktyczne/techniczne padel.