Gdy zbliża się P2 w Brukseli, dwie drużyny gotowe do walki w Belgii spotkały się na wyjątkowym meczu treningowym: Lebron/Navarro i Chingotto/Galan.

Nowe odjazdy

Czterech mężczyzn po raz pierwszy stanęło na tej samej drodze od czasu, gdy w zeszłym roku zmierzyli się ze sobą w finale Master Final w Barcelonie, gdzie o tytuł walczyli Paquito Navarro i Fede Chingotto. Ci ostatni również zdecydowali się pójść w innych kierunkach po tym trofeum, w dobrych stosunkach.

Rozstanie było zupełnie inne w przypadku Juana Lebrona i Ale Galana, numer jeden na świecie w latach 2020–2023. Dla przypomnienia, stało się to nagle po ich eliminacji w drugiej rundzie Kataru Major oraz kontrowersje wokół El Lobo. W związku z tym obaj Hiszpanie po raz pierwszy od początku marca i nowych stowarzyszeń dzielą tor.

Od teraz wycierajmy łupek do czysta. Obie pary mają teraz ambicję powrotu na szczyt hierarchii i pokonania Agustina Tapię i Arturo Coello. Czas więc trenować przed resztą sezonu. Premier Padeli czy jest lepszy sposób na ocenę siebie niż zmierzenie się z głównymi rywalami.

Pierwszy szok

Spotkanie to odbyło się w przyjaznej atmosferze, jednak było to jedynie szkolenie z nazwy. Czwórka zawodników zdecydowała się na maksymalną intensywność, jakby chcąc podkreślić stawkę tego pierwszego starcia pomiędzy dwiema drużynami, które z pewnością spotkają się na koniec turnieju nie raz w tym roku.

Lebron i Navarro zyskują przewagę w pierwszym secie (6/3) dzięki przerwie powstałej po nieudanym wypuszczeniu Galana. W drugiej rundzie zespół „Chingalan” korzysta z usług swoich rywali, aby objąć prowadzenie, zanim straci cztery kolejne mecze. To odwrócenie prowadzi do gry 5/4, w której Lebron serwuje w meczu i możemy zobaczyć w tym momencie, że gracze oswajają się z myślą o wyniku.

Najciekawsze momenty gry na kanale Teen Youtubepadel

W tym pierwszym starciu twarzą w twarz Juan Lebron i Paquito Navarro przeciwstawili się bukmacherom i zwyciężyli z Ale Galanem i Fede Chingotto z wynikiem 6/3 – 6/4.

Lebron i Navarro rozegrają swój pierwszy wspólny turniej od 2019 roku w Brukseli, zaś Galan i Chingotto dotarli już do finału na P2 w Puerto Cabello, pokonany przez Tapię i Coello.

Marcin Szmuda

Zawodowy tenisista, Martin odkrył padel w 2015 roku w Alzacji i wystąpił w kilku turniejach w Paryżu. Dziś dziennikarz, zajmuje się wiadomościami padel kontynuując swój wzrost w świecie małej żółtej kulki!