Półfinały mężczyzn ostatecznie nie przyniosły żadnych niespodzianek, ponieważ rozstawieni z numerami 1 i 2 dotarli do finału w Paragwaju. Było to jednak trudne, zwłaszcza dla Arturo i Agustina, którzy musieli uratować dwa punkty meczowe!

„Chingalan” wciąż w finale

Para Chingotto / Galan zmierzyła się wczoraj w półfinale P2 w Asunción ze Stupaczukiem / Di Nenno. Superpiby, pokonany przez „Chingalan” w finale Sewilli P2, absolutnie chcieli zemścić się w Paragwaju. A Argentyńczycy rozpoczęli mecz z przytupem, szybko przejmując usługi przeciwnikom.

Ostrzejsi na początku meczu Franco i Martin wygrali pierwszego seta 6 do 3 i wydawało się, że są na dobrej drodze do zemsty na „Chingalanie”. Jednak od czasu zdobycia tytułu w Brukseli Ale i Fede są pełni pewności siebie i zgodnie z oczekiwaniami udało im się podnieść poziom gry od początku drugiej rundy. Walec ruszył, a podopieczni Carlosa Pozzoniego nie mieli broni, by odpowiedzieć. Drugi i trzeci był pokazem dla Galana i Chingotto, którzy dzięki zwycięstwu 3/6 6/2 6/2 w zaledwie 1 godzinę i 47 zakwalifikowali się (już) do czwartego wspólnego finału.

Statystyki naszych kolegów z Padel Inteligencja :

Coello i Tapia oszczędzają dwa punkty meczowe

Nie bez trudności para Coello/Tapia dotarła do finału. Rzeczywiście, wątpliwości pojawiły się co do numerów 1, gdy w pierwszej rundzie stracili bramkę 6:2 przeciwko Paquito Navarro i Juanowi LeBronowi. Jednak siła charakteru i mentalności zawodników Gustavo Pratto pozwoliła im rozegrać niemal idealną drugą rundę, nie tracąc ani jednego meczu, a w sumie tracąc tylko sześć punktów!

Wydawało się, że w decydującym secie zmierzamy w stronę korekty, ale nie liczyliśmy się z mentalnością byłych zawodników z numerem 1, Paquito i Juana. Andaluzyjczycy nie dali się pokonać tym zjadliwym 6:0 i wrócili do walki. Co więcej, udało im się zdobyć dwa punkty meczowe na 4/5, niestety dla nich oba zostały obronione przez przeciwników. Jak to często bywa w takich sytuacjach, po wyjściu z gry Tapia i Coello kontynuowali grę, wygrywając trzy mecze z rzędu i kwalifikując się do szóstego finału w sezonie. Wynik końcowy: 2/6 6/0 7/5.

Statystyki meczu, zawsze podpisane Padel Inteligencja :

Kto pierwszy zdobędzie cztery tytuły?

Fede Chingotto Ale Galan Arturo Coello Agustin Tapia Sevilla Premier Padel P2

To proste, przed finałem tego paragwajskiego P2 trzech zawodników zdobyło w 2024 roku trzy tytuły: Arturo Coello, Agustin Tapia i Ale Galan, natomiast Chingotto ma dwa. Rozumiesz, co najmniej jeden gracz będzie tego wieczoru pierwszym, który w tym sezonie sięgnął po cztery tytuły.

Na chwilę obecną dynamika sprzyja Ale i Fede, którzy pozostają na dwóch koronacjach w Brukseli i Sewilli oraz na dwóch zwycięstwach z Coello/Tapią.

Czy w tę niedzielę będziemy uprawnieni do odpowiedzi od numeru 1? Odpowiedź po panie finał, zaplanowano na godz.22: 00!

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !