Turnieje następują po sobie, ale nie są takie same dla Alix Collombon i Juliety Bidahorrii, które wygrywają w Asuncion. Pokonany już w pierwszej rundzie P1 w Riyadzie (z Amandą Girdo) Teresy Navarro (42) i Ariadny Cañellas (49) Alix przegrała po raz drugi w tym sezonie z hiszpańską parą. To koniec francuskich nadziei w tym paragwajskim turnieju.

Alix Collombon i Julieta Bidahorria, którym udało się pokonać Virginię Rierę (12) i Sofię Araujo (10) w 2/XNUMX finału Sevilla PXNUMX, wydawały się wreszcie gotowe do rozpoczęcia sezonu na Premier Padel. Na nieszczęście dla nich Lyonnaise i jej partner rozegrali we wtorek słaby mecz przed przystąpieniem do startów w Paragwaju.

Sześciokrotna mistrzyni Francji i jej koleżanka z drużyny, przełamana od początku przez Teresę Navarro i Ariadnę Cañellas, które w pełni wykorzystały swoje szczęście, nie wpadły w panikę i w następnym meczu odrobiły straty. Ale z tyłu Hiszpanie po raz kolejny oddali usługi swoim przeciwnikom i potwierdzili to w szybkim tempie.

Podczas gdy Ari i Teresa prowadzili 3:1, problemy z oświetleniem zmusiły obie pary do chwilowego zaczekania na ławce rezerwowych. Ta przerwa ostatecznie nie zmieniła przebiegu meczu, a Hiszpanie nadal starali się zwyciężyć w pierwszej rundzie.

Drugi set rozpoczął się w ten sam sposób, a od początku przełamali Cañellas i Navarro. Popełniając zdecydowanie zbyt wiele błędów, para francusko-argentyńska przegrywała 5 do 2 gemów. Wybuch dumy pozwoliłby Alix i Juliecie wrócić do meczu, ale to zbyt późne przebudzenie nie zmieniłoby wyniku spotkania.

Bardziej solidne, Ariadna Cañellas i Teresa Navarro wygrały 6/4 6/4 i zakwalifikowały się do drugiej rundy, gdzie spotkają się z Jessicą Castello i Claudią Jensen, które musiały walczyć o zwolnienie Caparrosa / Barrery w 2h30: 6/7 6 /3 6/1.

Bidahorria i Collombon mają teraz tydzień, aby wyciągnąć wnioski z tej porażki i przygotować się najlepiej jak potrafią do P1 w Mar del Plata, turnieju, który Julieta rozegra u siebie!

Aby zobaczyć pozostałe spotkania w Asunción:

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !