Wielkie nazwiska na torze nie pozostawiły zbyt wiele miejsca na niespodzianki podczas wczorajszego ćwierćfinału P2 w Asunción, zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet. Do półfinału, podobnie jak w Sewilli, dostały się cztery najlepsze pary z tabeli.

Remake finału w Andaluzji

Wczoraj w Paragwaju piłkę otworzyli Superpibes. Franco Stupaczuk et Martina Di Nenno zmierzył się Lucasa Campagnolo et Javi leal na korcie 3. Argentyńczycy byli bardzo skuteczni, wykorzystując w każdym secie jedyne dwa break pointy, jakie mieli do dyspozycji. Ich przeciwnicy nie byli w stanie podołać serwisowi Stupy i Di Nenno, którzy w ciągu 6h4 zwyciężyli 6/3 – 1/22.

Było zupełnie odwrotnie Ale galan et Fede Chingotto dla których współczynnik efektywności był znacznie mniej ostrożny (4/11 w punkcie krytycznym). Zaatakowany w pierwszym secie Momo González et Alejandro Ruizpara „Chingalan” mogła liczyć na liczne możliwości, jakie zaoferowali im w swojej grze Hiszpanie Chingotto i Galan, wygrywając 6/4 – 6/2 w 1:36 i w półfinale zmierzą się z Superpibes, rewanżowy finał w Sewilli.

Lebron/Navarro rzuci wyzwanie bossom

Po drugiej stronie obrazu Arturo Coello . , , , , , , , , , , ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, , et Agustin Tapia skrzyżowane miecze ze znanymi przeciwnikami: Mike'a Yanguasa et Javi garrido. Hiszpanie są wciąż na dobrej drodze do zdobycia tytułu numer jeden na świecie, po raz trzeci z rzędu po Brukseli i Sewilli. Po raz czwarty w tym sezonie w czterech konfrontacjach Coello i Tapia zdominowali debaty dzięki swojej sile uderzenia. Zdobyli zwycięstwo z wynikiem 6/4 – 6/4, nie tracąc przy tym zaangażowania.

Wreszcie juan lebron et Paquito Navarro zakończyli dzień w Asunción, zdobywając bilet na ostatnie cztery. Z okazji pierwszego ćwierćfinału pary Bella/TelloHiszpanie okazali się bezwzględni, nie pozostawiając Argentyńczykom najmniejszego promyka nadziei. Lebron i Navarro nie stracili ani jednego break pointa i bez problemu wygrali: 6/4 – 6/2 w 1:20. Teraz po raz pierwszy w tym sezonie spotykają się z Coello/Tapią w meczu twarzą w twarz, który śmierdzi prochem.

Nowe starcie pomiędzy Josemarią/Sanchezem i Triayem/Fernandezem

Podobnie jak w przypadku mężczyzn, faworytki utrzymały się w ćwierćfinale po stronie kobiet. Ari Sanchez et Paula Josemaría zakończyć tę piękną podróżAraceli Martinez et Marina Guinart, chłopczyce Goenaga/Osoro w pierwszej rundzie. Jedynki świata nie kręciły się wczoraj na korcie centralnym, wygrywając 6/3 – 6/4 w 1 godzinę 09.

Podobnie jak w Brukseli i Sewilli, Sanchez i Josemaría będą musieli stawić czoła Gemma Triay et Klaudia Fernandez. Hiszpanie musieli walczyć Sainza/Llaguno, zwłaszcza w pierwszej rundzie, gdzie rozwiązanie znaleźli dopiero pod koniec napięcia w decydującym meczu. Triay i Fernandez potrzebowali 2h21 gry, aby wyeliminować swoich rodaków: 7/6(6) – 6/4. Teraz będą chcieli zemścić się w Paragwaju ich porażkę w Andaluzji.

Brei i Gonzalezowi zrobiło się gorąco

Najświętsze w Puerto Cabello, Brukseli i Sewilli, Delfi Brea et Bea González prawie odpadła w ćwierćfinale. W przeciwieństwie do Virginia riera et Sofia Araujoobaj gracze rozpoczęli nieznośny trzeci set i tie-break. Pomimo zmarnowanego pierwszego punktu meczowego na 6:5, Brea i Gonzalez zacisnęli zęby, aby podpisać 18. zwycięstwo z rzędu: 6/1 – 1/6 – 7/6(5).

Wreszcie, Marta Ortega et Veronica virseda zagrają w swoim pierwszym półfinale na tym torze od czasu Majora w Katarze. Hiszpanki nie zmarnowały swojej szansy na dotarcie do ostatniej czwórki, dominując nad swoimi kadetkami Klaudia Jensen et Jessica Castillo 6/4 – 7/5 po dużej fizycznej walce trwającej 2h12.

Ortega i Virseda będą starali się pokonać niezwyciężoną od końca marca drużynę Brea/Gonzalez. Obie pary półfinałowe spotkanie rozpoczną dziś o godz 20:XNUMX czasu francuskiego, aby śledzić na żywo łańcuch Premier Padel.

Marcin Szmuda

Zawodowy tenisista, Martin odkrył padel w 2015 roku w Alzacji i wystąpił w kilku turniejach w Paryżu. Dziś dziennikarz, zajmuje się wiadomościami padel kontynuując swój wzrost w świecie małej żółtej kulki!