Koniec kwalifikacji Premier Padel Asuncion P2 w najbliższy poniedziałek i niestety dla francuskich kibiców, ostatnia runda previi zostanie rozegrana bez członków francuskiej delegacji.

Bastien Blanqué i Dylan Guichard, którzy to zrobili dwa miesiące temu w Meksyku odebrał seta Tino Libaakowi i Leo Augsburgerowi, miałem nadzieję, że w tę niedzielę w Asuncion poradzę sobie co najmniej równie dobrze. Ale na nieszczęście dla Francuzów natknęli się na argentyńską parę znacznie bardziej zainspirowaną niż w marcu. Tak naprawdę pozbycie się francuskiego duetu zajęło cudownym dzieciom nieco ponad godzinę. Końcowy wynik 6/2 6/4 dla Leo i Tino, którzy zakwalifikowali się do ostatniej rundy eliminacji. Dziś w meczu, który zapowiada się gorąco, zmierzą się z parą Dominguez / Patiniotis.

Wśród dziewcząt śledziliśmy podróż francusko-hiszpańskiej pary Touly / Fito. Na nieszczęście dla nich Carla podlegała prawu drugiego rozstawionego w kwalifikacjach, Piltcher / Castillon. Końcowy wynik 2/6 4/6 dla pary hiszpańsko-brazylijskiej, która o miejsce na stole finałowym zmierzy się z parą Lopez / Peralta.

Stół finałowy, przy którym jak zwykle znajdziemy tylko jedną członkinię francuskiej delegacji, Alix Collombon, która jutro zadebiutuje w zawodach wraz z Julietą Bidahorrią przeciwko Ariadnie Cañellas i Teresie Navarro. Lyonnaise musi się zemścić po przegranej z tymi dwoma zawodnikami z Amandą Girdo w Riyadzie.

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !