O ile pierwsza część rundy 16 Premier Padel Asuncion P2 przebiegał raczej spokojnie, z faworytami na ogół pod kontrolą, druga część obfitowała w mecze pełne zwrotów akcji.

Rzeczywiście, po przegranej pierwszej rundzie zwyciężyło aż sześć par. W sumie wczoraj w trzech setach rozstrzygnięto osiem meczów z czternastu, które zostały rozegrane.

Do najbardziej znaczących wyników kobiet zaliczamy eliminację pary 9, Osoro / Goenaga, pokonanej 7/6, 5/7, 6/7 w 3h05 przez Marinę Guinart i Araceli Martinez, czy nawet zwycięstwo zakwalifikowanych Ortiza i Gallardo Salvado przeciwko Nurii i Marii Rodriguez. Młodym Hiszpanom udało się zakwalifikować na pierwsze ósme miejsce po stracie 6/0 w pierwszej rundzie (0/6 6/3 6/4)!

Wśród mężczyzn małą niespodzianką dnia jest zwycięstwo Javiego Ruiza i Pabla Cardony nad parą numer 8, Sanchez / Gutierrez, ponownie z powrotem z wynikiem 3/6 6/3 6/4. Należy pamiętać, że młoda Cardona podczas tego spotkania zanotuje 30 zwycięskich rozbijań, co jest po prostu rekordem w tym sezonie! Podobnie jak w przypadku pań, mężczyźni mieli trzygodzinny mecz, w którym Lucho Capra i Alex Chozas zwyciężyli z Gilem / Moyano po bardzo słabym początku: 2/6 6/1 7/6.

W środku tych wszystkich szalonych meczów najlepsze pary, czy to wśród kobiet, czy wśród mężczyzn, nie radziły sobie najlepiej, o czym świadczą szybkie zwycięstwa Coello / Tapia, Stupa / Di Nenno, Yanguas / Garrido i Riera/Araujo. Wszystkie wyniki tutaj.

W najbliższy czwartek czas na ósmy, wraz z wejściem do rywalizacji największych faworytek wśród pań i zapowiadającymi się bardzo interesująco meczami pomiędzy parami, które wczoraj wieczorem zostawiły trochę energii. Myślimy w szczególności o pojedynku Leal / Campagnolo vs Cardona / J.Ruiz, który zapowiada się gorąco!

W programie:

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !