Wyrok zapadł w: wild-carddla Betclic Premier Padel Burgund P2, które odbędą się w dniach 9-16 czerwca, zostały przydzielone. Benjamin Tison, menedżer wysokiego szczebla padel w FFT, wyjaśnia wybór mikrofonu Francka Binistiego.

Wspólna decyzja z Jeanem-Thomasem Peyrou

„Wszystko robiliśmy w parach z Jeanem-Thomasem Peyrou (współdyrektor turnieju, przyp. red.). To jest umowa, którą mamy pomiędzy Federacją a Betclic Premier Padel z Bordeaux. Okazuje się, że zgodziliśmy się na wszystkie wybory, nie było potrzeby się decydować. »

Strategiczny wybór dla pań

„Konkurencja jest ostra nawet wśród dziewcząt. Myślę o Léi Godallier i Charlotte Soubrié, które poprosiły o dziką kartę na losowanie finałowe. Podjęliśmy decyzję, że Jessica Ginier i Carla Touly nie zakwalifikują się, jeśli damy nagrodę Léi i Charlotte. Woleliśmy dać to Jessice i Carli, aby w turnieju wystąpiły cztery Francuzki (pięć z Alix Collombon, przyp. red.). Im więcej ludzi, tym lepiej. Dla Léi jest to trochę trudne, bo jest numerem 2 we Francji, też wraca z macierzyństwa, ale kolektyw zwyciężył nad indywidualnością. Jessica i Carla zasłużyły na to swoim poziomem gry. To strategiczny wybór. Na tym stanowisku często muszę dokonywać wyborów dla francuskich zespołów, jeśli chodzi o staże. To jest to, co najmniej lubię w mojej pracy. »

Zwycięstwo Giniera Touly’ego w FIP Rise Szwecja 2024

Guichard i Blanqué woleli Moreau i Bergerona

„Wśród mężczyzn wydawało się nam oczywiste, że Thomas Leygue, jako francuski numer 1 i ze względu na swój wiek, zasłużył na dziką kartę. Gra z Arisem Patiniotisem, który jest bardzo dobrym zawodnikiem, ale mogliśmy zadać sobie pytanie, czy nie jest Francuzem. We Włoszech, aby otrzymać dziką kartę, musi być dwóch Włochów. Nie traktowaliśmy tego priorytetowo.

Thomas Leygue Puerto Cabello P2

Za drugą dziką kartą zagrali Dylan Guichard / Bastien Blanqué (który ją dostał) i Max Moreau / Johan Bergeron. Być może tutaj mieliśmy najwięcej trudności z wyborem. Max Moreau jest francuskim numerem 2, ma więcej punktów u Johana niż Dylan i Bastien. Wiemy, że ranking Premier Padel dzieje się w ciągu ostatnich dwóch sezonów, a nas interesuje bieżący rok. Dylan i Bastien wygrali jeszcze kilka meczów. Bastien jest aktualnym mistrzem Francji, Dylan jest młodszy, a federalna polityka sportowa opiera się na młodzieży. Rozumiem, że Maks po raz kolejny jest zawiedziony, ale jestem tu dopiero od stycznia i mogę jedynie usprawiedliwiać tegoroczne wybory, a nie te z przeszłości. »

Zaprosili także Vanbauce, Joris, Maigret i Seurin

„Max i Jo nie potrzebowali dzikiej karty w kwalifikacjach, daliśmy ją Thomasowi Vanbauce i Maxime Jorisowi: są młodzi i pochodzą z Bordeaux i mają ostatnio dobre wyniki. Drugiego z tyłu oddaliśmy Adrienowi Maigretowi i Julienowi Seurinowi. Julien wchodzi do polityki sportowej, a Adrien jest historycznym członkiem francuskiej drużyny. Wahaliśmy się, czy dać ją Timéo Fonteny’emu i Yoanowi Boronadowi, ale powiedzieliśmy sobie, że to trochę za wcześnie i że Adrien i Julien też na to zasłużyli. »

Wild-cards Premier Padel P2 Bordeaux francuski

Nie takie łatwe wybory

„Adrien Maigret wie, że ktoś mocno puka do drzwi, że powstaje coraz więcej naprawdę profesjonalnych projektów. Nie ma takiego planu i akceptuje to. To jest refleksja, którą mieliśmy z Jeanem-Thomasem. Julien bierze udział w mocnym projekcie, dotarł do półfinału z Adrienem w FIP w Szwecji, w tej chwili zasługiwali na trochę więcej. W przyszłości będę musiał dokonać wyborów, które będą trudne, ale nie mam doskonałej wiedzy, nie zawsze mam rację.

Nie jest mi to łatwe i zawsze jest bardzo trudne. Należy wziąć pod uwagę wiele parametrów: projekt, poziom itp. Staramy się angażować jak najwięcej osób, aby miały odmienne zdanie i zadawały sobie pytania. »

To dzięki ojcu Auxence odkrył padel, pewnego wieczoru w czerwcu 2018 r. Dziś z pasją śledzi międzynarodowe tory i dokucza palaczowi w swoim klubie treningowym w Tuluzie Padel Klub. Można go także znaleźć na La Feuille de Match i LesViolets.com, dwóch specjalistycznych mediach poświęconych klubowi piłkarskiemu Toulouse Football Club.