Od początków obwodu Premier PadelMajors to najważniejsze turnieje. Te zawody, które są numeracja 4 (Katar, Włochy, Francja, Meksyk) co roku rozdaj zwycięzcom 2000 punktów, zarówno w przypadku mężczyzn, jak i kobiet.

Jeśli chodzi o mężczyzn, w tych turniejach najwyższej kategorii rozdawane są nagrody pieniężne o wartości 525 000 euro, w tym 94 500 euro dla zwycięskiej pary (47 250 euro na gracza).

Z kolei wśród dziewcząt istnieją obecnie dwa typy kierunków. Rzeczywiście, patrząc na strona z nagrodami pieniężnymi na oficjalnej stronie internetowej Premier Padel widzimy, że wśród dziewcząt pojawiają się dwie kategorie zawodów typu Major: Major 1 i Major 2. Jedyna różnica między tymi dwoma rodzajami zawodów dotyczy nagród pieniężnych. W turnieju Majors 1 nagroda pieniężna wynosi 501 375 euro, a nagrody pieniężne na gracza są podobne do nagród w turniejach Major dla mężczyzn (różnica w całkowitych nagrodach pieniężnych wynika jedynie z faktu, że w losowaniach mężczyzn bierze udział 56 graczy w porównaniu z 48 w turniejach kobiet). Z drugiej strony Major 2 są znacznie słabiej wyposażone, ponieważ dają 275 000 euro, czyli niewiele więcej niż połowę tego, co dają Major 1…

Na razie nie wiemy jeszcze, czy obwód sam określi, które z nich to M1, a które M2, czy też każdy organizator będzie mógł wybrać, czy chce zastosować parytet, czy nie…

Pierwszy-Padel-Nagroda-Dystrybucja-pieniędzy-2024
Zespół  Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.