Lea Godallier już za nieco ponad tydzień powróci na stoki, u boku Charlotte Soubrié w Bordeaux. Jednakże, chociaż nie możemy się doczekać, aż dwie Francuzki zagrają ramię w ramię w tym turnieju, nie było pewne, czy będzie to projekt długoterminowy.

Potwierdziło się to również w przypadku Premier Padel Italy Major, w którym francuski numer 2 będzie powiązany z lokalnym graczem urodzonym w Rzymie: Giorgia Marchetti.

Zatem, Giorgia Marchetti, jest to nie mniej niż dwa brązowe medalez reprezentacją Włoch podczas mistrzostw świata w Dubaju w 2021 r. i Doha w 2022 r. oraz złoty medalPrzy Carolina orsi na Igrzyskach Europejskich 2023 w Krakowie.

W tym sezonie Włoch nie osiągnął zbyt wielu wyników na torze, ale w Riyadzie po raz pierwszy dotarł do 1/8 finału. Związany z Sarą Pujals (byłą partnerkąAlix Collombon) od początku sezonu, dotarli do stołu finałowego tylko cztery razy, w tym w Santiago, gdzie przegrali w dwóch setach Marta Ortega et Vero Virsedamimo bardzo dobrej walki w drugim secie.

Kolejny interesujący fakt, na który warto zwrócić uwagę: Giorgia Marchetti jest lewicową zawodniczką, która ma wiele do zaoferowania dziurkacz. Dlatego na Majorze Włoch nie jest to niemożliwe Léa Godallier wraca na prawo, co mogło mieć miejsce, gdy grała u boku Araceli Martinez. Mianowicie, historycznie rzecz biorąc, Tahitańczyk jest graczem prawicowym.

Jest to zatem bardzo interesujący tandem, który powinniśmy obserwować we Włoszech. Tym bardziej, że w przeciwieństwie do Bordeaux Léa Godallier i Giorgia Marchetti nie przejdą do tabeli kwalifikacyjnej i będą stanowić 26. para w losowaniu głównym (chyba, że ​​przed turniejem nastąpi rezygnacja).

Na razie wciąż nie wiemy, czy to nowe skojarzenie będzie trwałe z biegiem czasu… ale powinniśmy się tego dowiedzieć już wkrótce!

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.