W zawodach bierze udział pięciu mężczyzn i czterech francuskich zawodników Premier Padel Włochy Major, który odbędzie się w dniach 15–23 czerwca 2024 r. w Rzymie. Pod koniec pierwszego dnia zanotowano kilka dobrych występów.

Dotyczy to Leygue, Guicharda i Blanqué, a nie Moreau i Bergerona

Thomas Leygue dobrze doszedł do siebie po eliminacji na P2 Girondin. W połączeniu z Argentyńczykiem Ramiro Jesusem Valenzuelą dominował dwukrotny mistrz Francji Marcos Cordoba (101) i Emiliano Martin Iriart (88), czwarte ziarno previas. Wygrali mecz w dwóch setach (4/6, 3/7), a w niedzielę zmierzą się z Miguelem Deusem (6) i Jesusem Moyą (155).

Drugi wyczyn dnia dotyczy Dylana Guicharda et Bastien Blanqué, który był bliski wyczynu w Bordeaux. W przeciwieństwie do Aitora Garcii (90) i Sergio Alby (91) obaj zawodnicy mieli trudny start w meczu z trzecim rozstawionym. Następnie pokazali kły i odwrócili losy spotkania, aż do oddania siebie powrót pełen gniewu (4/6, 6/1, 6/4). Ich kolejnymi przeciwnikami będą José Roman Martinez Sanchis (124) i Pablo Castillo Valverde (144).

Ze swojej strony Maxime Moreau et Johan Bergeron doznał przeciwko Ramirezowi Navasowi / Menie (TS2). Faworyci tego spotkania Hiszpanie (99 i 85) szybko odeszli wykazując się większą wnikliwością. Pomimo bardziej zaciętej drugiej rundy Moreau i Bergeron przegrali (6/2, 7/5) i mają nadzieję, że wkrótce wznowią grę.

Przed pańami trzy mecze

W kwalifikacjach turnieju rywalizują dwie Francuzki: Carla Toully et Jessica Giner. Remis ich nie zepsuł, ponieważ zmierzą się z Holenderką Marcellą Koek (81) i Stephanie Weterings (88), drugą rozstawioną w grupie kobiet.

W finałowym stole Alix Collombon i Julieta Bidahorria zagrają z Loreną Alonso de Lera (71) i Raquel Segura Aguilar (78). Lea Godallierzmierzy się z Alicią Blanco Rojo (67) i Loreną Vano Martin (56) w towarzystwie Giorgii Marchetti.

Wszystkie wyniki zawodów dostępne są na stronie internetowej FIP.

To dzięki ojcu Auxence odkrył padel, pewnego wieczoru w czerwcu 2018 r. Dziś z pasją śledzi międzynarodowe tory i dokucza palaczowi w swoim klubie treningowym w Tuluzie Padel Klub. Można go także znaleźć na La Feuille de Match i LesViolets.com, dwóch specjalistycznych mediach poświęconych klubowi piłkarskiemu Toulouse Football Club.