Podczas gdy Greenweez Paris Premier Padel Major w najlepszym wydaniu, w Madrycie organizatorzy turnieju zaprezentowali podczas konferencji prasowej kolejne zawody, które odbędą się w dniach 1-06 sierpnia. Najlepsi gracze świata spotkają się we wspaniałym Wizink Center, aby spróbować wygrać P1 w europejskiej stolicy padel.

Kto zdobędzie tytuł?

Jeśli jest jeden gracz, który powinien być podekscytowany możliwością udziału w tym wspaniałym wydarzeniu, to: Alejandro Galan. Rzeczywiście, światowy numer 1 będzie grał na jego ziemi i przed swoją publicznością. Z Juan Lebron, ten, który wygrał w Rzymie, spróbuje odłożyć osłonę w hiszpańskiej stolicy.

Przypomnijmy, że w Doha są to Paquito Navarro i Martin Di Nenno który wyszedł zwycięsko z pierwszego etapu tego zupełnie nowego toru.

W Paryżu na razie nic jeszcze nie jest przesądzone i biorąc pod uwagę poziom obecnych par, walka o tytuł nie będzie bezbolesna.

„The padel będzie obecny w ponad 200 krajach”

Alejandro BlancoPrezydent Hiszpańskiego Komitetu Olimpijskiego mówił o tym długo wyczekiwanym wydarzeniu po drugiej stronie Pirenejów: „Mówimy o sporcie, który ma silne korzenie w Hiszpanii, padel rozwinął się tam w znacznym stopniu i myślę, że w najbliższej przyszłości ten sport będzie obecny w ponad dwustu narodach”.

„Zorganizowanie tego konkursu w tym niesamowitym Centrum Wizink jest po prostu wspaniałe, ponieważ jesteśmy świadkami rozwoju wspaniałej dyscypliny […] i jestem pewien, że zobaczymy padel jako dyscyplina olimpijska w ciągu kilku lat”.

“Bardzo duże wydarzenie w Hiszpanii”

Powołani na scenie, Luigi CarraroPrezes FIP zwierzył się również w tym turnieju:

"To już 4 etap sezonu i myślę, że mogę powiedzieć, że będzie to najważniejszy w tym roku, ponieważ dla mnie, jak dla wielu osób, Madryt jest światową stolicą padel. Chcemy umiędzynarodowić padel ale nigdy nie zapomnimy roli, jaką odegrała Hiszpania. Rzeczywiście jest założycielką Międzynarodowej Federacji Padel.

Co więcej, Madryt to miasto z największą liczbą graczy padel. To miasto jest pierwszym hiszpańskim etapem naszego toru, ale nie będzie ostatnim.

Bardzo się cieszę, że ten konkurs rozgrywany jest tutaj, w Wizink Center, to wspaniałe miejsce i myślę, że nie ma lepszego miejsca na świecie do zorganizowania tego typu imprezy. Ta infrastruktura jest niesamowita, a tym bardziej w sercu miasta”.

Całą konferencję prasową w języku hiszpańskim można znaleźć dzięki poniższemu filmowi:

Sebastien Carrasco

Fan padel i pochodzenia hiszpańskiego padel płynie w moich żyłach. Bardzo chętnie podzielę się z Państwem moją pasją poprzez odniesienie do świata padel : Padel Magazine.