Thomas Leygue et Alvaro Montiel nie czekali długo, aby zemścić się w pierwszej rundzie kwalifikacji do P1 w Mar del Plata w sobotni wieczór.

Thomas Leygue, ostatni Francuz w Mar del Plata

Na tym samym plakacie, co w zeszłym tygodniu w Asunción, Francuz numer jeden i Hiszpan tym razem pokonali Francuzów Dylana Guicharda et Bastien Blanqué : 6/2 – 7/5 w ciągu 1 godziny. Para francusko-iberyjska od początku meczu była agresywna i potrafiła wykorzystać niekonsekwencję rywali w grze serwisowej.

Dzięki pięciu przełamaniom w meczu Thomas Leygue i Alvaro Montiel zakwalifikowali się do drugiej rundy eliminacji, w której będą mieli dobrą kartę do gry przeciwko Hiszpanom Alonso Rodrigueza et Daniela Santigosa.

Moreau/Bergeron pokonany na drucie

Na dole tablicy, Max Moreau et Johan Bergeron nie zobaczy pozostałych kwalifikacji w Argentynie. Przed Włochem Emiliano Iriarta i Hiszpanie Marcos Kordoba (TS8) The Blues od dawna wierzyli w osiągnięcie, zwłaszcza po wyrównaniu jednym setem w tie-breaku. Jednak po 2h23 zaciętej walki w końcu przełamali się: 7/5 – 6/7 – 6/3.

Jutro, Carla Toully otworzy piłkę obok Carla Fito Fernandez na korcie centralnym przeciwko faworytom previas Thomasowi Leygue i Alvaro Montielowi będą starali się o bilet na losowanie główne na korcie nr 2 w czwartej rotacji.

Marcin Szmuda

Zawodowy tenisista, Martin odkrył padel w 2015 roku w Alzacji i wystąpił w kilku turniejach w Paryżu. Dziś dziennikarz, zajmuje się wiadomościami padel kontynuując swój wzrost w świecie małej żółtej kulki!