Fernando Belasteguín i Arturo Coello wygrali zeszłej nocy pierwszą edycję Premier Padel Major Meksyku. Argentyńczyk i Hiszpan pokonali w finale Sanyo Gutiérreza i Agustína Tapię w trzech setach (6-3, 3-6, 6-3), wygrywając tym samym swój pierwszy turniej Premier Padel. Finał, rozegrany przed meksykańską publicznością na GNP Stadium w Monterrey, okazał się emocjonujący.

Czwarty Major sezonu został udaremniony przez pogodę: wcześniej w tę niedzielę Sanyo i Tapia to zrobili wygrał pierwszy półfinał, przełożone na sobotę z powodu deszczu, wygrywając 6:2, 6:7, 7:5 z Chingotto/Garrido. Byli nimi Bela i Coello pokonał Di Nenno/Nieto w dwóch ciasnych setach (7-6, 6-4). Ci drudzy rozegrali więc swój drugi finał na torze Premier Padel, po zobaczeniu, jak trofeum wymyka się im w Mendozie na korzyść Stupa i Lima. Ale tym razem Sanyo Gutiérrez i Agustín Tapia nie mogli przeszkodzić w koronacji „szefowi” i jego młodemu partnerowi.

Fernando Belasteguín pochwalił po meczu „wysiłki organizacji i zawodników [uwaga: stawienie czoła warunkom atmosferycznym]. Jestem bardzo szczęśliwy i wreszcie mogę czuć się dobrze po zdobyciu pierwszego mistrzostwa. Premier Padel". Musimy uwierzyć, że 62 wygrane turnieje na WPT to za mało dla tego nienasyconego 43-letniego mistrza!

Cytaty mistrzów i oficjalne zdjęcia

Pomeczowe reakcje zwycięzców można znaleźć na oficjalnym koncie Twittera Premier Padel (LINK DO WIDEO):

Fernando Belasteguín: „Pamiętam wysiłek organizacji i zawodników z Monterrey. Jestem bardzo szczęśliwy i wreszcie mogę czuć się dobrze po zdobyciu pierwszego mistrzostwa. Premier Padel".

„Jeśli dasz z siebie wszystko, jeśli skupisz się na 100%, wyniki przyjdą. Jestem bardzo szczęśliwy, że udało mi się wygrać ten Major i zrobić to u boku Fernando Belasteguína” – dodał Artuo Coello.

Finał lub jego najważniejsze momenty można przeżyć na nowo Kanał YouTube z Premier Padel.

Po 40 latach gry w tenisa Jérôme wpada do puli padel w 2018 roku. Od tamtej pory myśli o tym każdego ranka podczas golenia… ale nigdy nie goli paly w dłoni! Dziennikarz w Alzacji nie ma innej ambicji, jak dzielić się z Tobą swoją pasją, bez względu na to, czy mówisz po francusku, włosku, hiszpańsku czy angielsku.