Nasi koledzy z Padelmetryka przeanalizował średnią liczbę punktów na mecz w pierwszych pięciu turniejach sezonu na stronie Premier Padel zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. A trend pokazuje, że panowie grają więcej punktów niż panie. Próbujemy zrozumieć dlaczego.

Rozmawialiśmy już o tym niedawno, w przypadku meczów kobiet czasami ma tendencję do przeciągania siędo tego stopnia, że ​​niektórzy proponują nawet środki mające na celu ograniczenie czasu trwania tych spotkań.

A jednak statystyki pokazują, że kobiety średnio zdobywają mniej punktów niż mężczyźni! Po co ? Naszym zdaniem odpowiedź leży po prostu w tym, że obwód męski jest bardziej jednorodny niż jego damski odpowiednik.

Rzeczywiście, dużo więcej wysokich wyników obserwujemy wśród kobiet niż wśród mężczyzn i ogólnie rzecz biorąc, liczba zawodników jest większa po stronie mężczyzn. Łatwo to zauważyć, patrząc na ranking: setny na świecie ma 100 punktów, a setny na świecie 506!

W przypadku 200. miejsca jest to jeszcze bardziej oczywiste z 94 punktami na 27!

Jak zrozumiałeś, trudniej jest zrobić karierę padel w przypadku mężczyzn niż w przypadku kobiet poziomy są bardziej wyrównane i dlatego aby średnio wygrać mecz, konieczne jest rozegranie większej liczby meczów (a co za tym idzie punktów), aby wygrać mecz. To wyjaśnia, dlaczego dziewczęta zdobywają mniej punktów, mimo że zazwyczaj rozgrywają dłuższe mecze!

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !