Nasi koledzy z Padel Intelligence (we współpracy z El4Set) oferuje dziś bardzo interesującą statystykę: najlepszych rozbijaczy na torze.

Jak zobaczysz, trzej mężczyźni, którzy wykonują najwięcej zwycięskich rozbić, to po prostu trzej pierwsi gracze w rankingu, w odwrotnej kolejności (524 dla Galana, 444 dla Tapii i 409 dla Coello). Ale, kto jest obecnie w doskonałej formie, w pełni wykorzystuje pracę Chingotto, co pozostawia mu dużo miejsca na wnioski. Ze swojej strony Agustin i Arturo, odpowiednio leworęczni i praworęczni, nie mogą już dzielić zwycięskich uderzeń.

W każdym razie logiczne jest, że pierwsi trzej gracze w rankingu FIP znajdą się na szczycie pod względem liczby zwycięskich rozbijań, gdy wiemy, że pary Galan / Chingotto i Tapia / Coello to ci, którzy rozgrywają najwięcej meczów i ci, którzy są również najsilniejsi. I oczywiście Ale, Arturo i Agustin zawsze byli wielkimi hitami.

Trzeba jednak uważać, jeśli mówimy o efektywności, to wciąż na czele znajduje się duet Galan/Tapia, ale za nim plasuje się dwóch zawodników przed Arturo Coello (56%): Alex Arroyo i Javi Garrido (po 59% dla obu).

Rozumiemy również, że młodzi gracze, tacy jak Leal, Augsburger, Cardona czy Sager, pomimo ich fenomenalnej siły uderzenia i imponującej zdolności generowania zwycięskich strzałów, nie rozegrali wystarczającej liczby meczów, aby móc wejść do rankingów.

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !