niedawno pozwany przez World Padel Tour, nowy obwód FIP i QSI postanowił nie odpuszczać i zdecydowanie potępia działania World Padel Tour.

„Ogólne postępowanie WPT mówi samo za siebie”

W liście otwartym rzecznik obwodu Premier Padel nie waha się otwarcie krytykować postępowania World Padel Tour : „Nie byłoby jednak właściwe komentować szczegółowo toczącego się postępowania sądowego” Ogólne postępowanie WPT w ciągu ostatnich kilku miesięcy oczywiście mówi samo za siebie ".

Wybrane słowa są mocne i Premier Padel przypomina„groźby i agresywne publiczne wypowiedzi przeciwko graczom” z World Padel TourI ” bezprecedensowe roszczenia o odszkodowanie w wysokości 25 milionów euro."

Rzecznik dodał również: „ WPT złożyło pozew przeciwko federacji, która zarządza padel przez 31 lat. Wydaje się, że wszystkie te działania uzasadnia argumentami utrzymywania monopolu, które przemawiają za całkowicie zamkniętą rywalizacją, sprzeczną z otwartym modelem sportu europejskiego wspieranym przez Komisję Europejską i Parlament Europejski.

Działania te są antytezą odpowiedzialnej administracji sportowej i wszelkiej idei wspierania ogólnego rozwoju sportu, wolności i dobrego samopoczucia zawodników.

Ciekawe jest też to, że podmiot, który od lat zamykał cały rynek na konkurencję, powołuje się na nieuczciwą konkurencję. "

" Nie będziemy komentować ostatnich desperackich posunięć WPT. "

„Ważne jest również, aby sprecyzować, że Międzynarodowa Federacja Padel przeczytała list Margrethe Vestager, wiceprzewodniczącej wykonawczej Komisji Europejskiej, w którym w sposób bezwzględny podkreśla, że ​​sport europejski musi opierać się na otwartej rywalizacji, a nie na zamkniętych ligach. “

List potwierdzający stanowisko Premier Padel który nie pozwoli się zwieść tej bezpośredniej konfrontacji, która mu się sprzeciwia? World Padel Tour, a która prawdopodobnie dopiero się zaczyna…

Nasser Hoverini

Pasjonuje się piłką nożną, odkryłam padel w 2019 roku. Od tego czasu szalona miłość do tego sportu do tego stopnia, że ​​porzuciłam mój ulubiony sport.