LE PREMIER PADEL P1 DE MADRID, PIERWSZE OGŁOSZONE WYDARZENIE P1 W EUROPIE, ODBĘDZIE SIĘ W CENTRUM WIZINK W dniach 1-6 SIERPNIA.

Premier Padel, oficjalny światowy obwód padel, zarządzany przez Międzynarodową Federację padel (FIP) i wspierane przez Profesjonalistę Padel Association (PPA) i Qatar Sports Investments (QSI) mają przyjemność ogłosić pierwszy turniej „P1” zorganizowany w Europie, w historycznym kraju padel : Hiszpania.

Przestarzały Premier Padel Madryt P1

Le Premier Padel Madryt P1 odbędzie się od 1 do 6 sierpnia w CENTRUM WiZink, wchodząc na scenę na największym rynku w padel na świecie, podczas gdy obwód w pełni się rozwija. Coroczny turniej odbędzie się w Madrycie na podstawie wieloletniej umowy. Kwalifikacje odbędą się 30 i 31 lipca, po których nastąpi losowanie główne.

Madryt Premier Padel P1 to drugi turniej P1, kategorii 2, który zostanie ogłoszony po Argentynie Premier Padel P1, zaprezentowany na początku tego roku. ten Premier Padel to jedyny tor, który oferuje oficjalne punkty rankingowe graczom, a turnieje P1 przyznają 1000 punktów zwycięzcom, a także nagroda pieniężna rekord, tak jak w przypadku wszystkich zdarzeń P1.

Niewiele krajów może dorównać pasji, jaką Hiszpania ma do padel. Kraj ma prawie 6 milionów uczestników w padel, ponad 11 działek padel i ponad 1 klubów z padel dystrybuowane w całej Hiszpanii. Tak więc Madryt Premier Padel P1 z pewnością będzie jednym z największych wydarzeń sportowych w hiszpańskim kalendarzu. ten Premier Padel będzie gospodarzem co najmniej dziesięciu (10) nowych turniejów w 2022 r. – w tym czterech „głównych” turniejów kategorii 1. Ooredoo Katar Premier Padel Major – odbyła się w Doha w marcu. Drugi, Pierwszy Major z Padel Włoch w Foro Italico, które zakończyło się dwa tygodnie temu. Pozostałe turnieje kategorii 1 to Paris Premier Padel Major na stadionie im. Rolanda Garrosa który trwa od 11 do 17 lipca, a Pierwszy major z padel z Meksyku w Club Sonoma w Monterrey w Meksyku od 28 listopada do 4 grudnia. L'Srebrzyk Premier Padel P1 odbędzie się w dniach 8-14 sierpnia. Kolejne turnieje zostaną ogłoszone bardzo, bardzo niedługo.

PREMIER PADEL MADRYT 2022

transmisje z Premier Padel Madryt P1

Luigi Carraro, Prezydent Międzynarodowej Federacji padel, powiedział: „Jesteśmy bardzo dumni, że możemy Premier Padel w Hiszpanii – historyczny naród padel których miłość i pasja do tego sportu nie jest tajemnicą. Wiemy, że zwolennicy padel wielu Hiszpanów będzie wspierać turniej P1. Zaledwie dwa tygodnie temu przyciągnęliśmy rekordowe tłumy w Foro Italico w Rzymie i jestem pewien, że w sierpniu stworzymy wyjątkową atmosferę w WiZink Center.

Zarząd stowarzyszenia zawodowego padel (PPA) dodano: „Ta umowa otwiera ekscytujący nowy rozdział dla padel w najpopularniejszym kraju w naszym sporcie. PPA jest zachwycone kształtowaniem przyszłości sportu w ramach Premier Padel Tour z pomocą zawodników, którzy po raz pierwszy staną w centrum rozwoju tego sportu. PPA nie może się doczekać pierwszego wydarzenia P1 w Europie i jesteśmy pewni, że WiZink Center w Madrycie będzie godnym miejscem na tę okazję. To wydarzenie będzie spektakularne dla graczy, kibiców i wszystkich fanów padel".

„Madryt” Premier Padel P1” będzie emitowany na całym świecie na kanałach takich jak ESPN (Ameryka Południowa, Ameryka Środkowa, Meksyk i Karaiby)Sky Sports (Włochy, Wielka Brytania, Irlandia, Niemcy, Austria, Szwajcaria)Bein Sport (MENA, Azja Południowo-Wschodnia, Australia, Nowa Zelandia, Francja, Turcja)Viaplay (Szwecja, Dania, Norwegia, Finlandia, Islandia, Estonia, Łotwa, Litwa, Polska i Holandia)SuperSport (Afryki Subsaharyjskiej), Telewizja Charlton (Izrael), Arena (Czechy i Słowacja), Cosmote (Grecja) i wiele innych, które zostaną ogłoszone w odpowiednim czasie.

Dalsze szczegóły dotyczące turnieju zostaną ogłoszone wkrótce.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.