Zacięta walka o siódme miejsce zajęła prawie trzy godziny Premier Padel Sewilla P2, Araujo / Riera pokonują Alix Collombon i Julietę Bidahorrię w 1/8 finału.

Alix i Julieta, które nie były faworytami w tym meczu przeciwko dwóm zawodniczkom z miejsc odpowiednio 9 i 12, rozpoczęły mecz tak, jakby nie miały nic do stracenia i wyszło bardzo dobrze. Dzięki szybkiemu 3:0 Lyonnaise wraz ze swoim partnerem przejęła kontrolę w tym meczu i wygrała pierwszego seta 6/3.

W drugiej rundzie faworyci w pełni weszli do meczu. Bardziej zainspirowani i konsekwentni Araujo i Riera zaczęli mierzyć swoich przeciwników. Nie na tyle, aby niepokoić Lyonnaise i jej koleżankę z drużyny, która nie zwolniła. Obie pary miały zatem rozstrzygnąć między sobą w decydującym meczu, doskonale rozpoczętym przez Alix i Julietę, które od początku wyszły naprzeciw swoim przeciwnikom i sprawiały wrażenie pełnych pewności siebie. Niestety dla nich duże błędy z ich strony pozwoliły parze hiszpańsko-portugalskiej na podniesienie wyniku w tym meczu: 7/6 (2).

Jak to często bywa w takich sytuacjach, faworyci zostali w tyle, Collombon i Bidahorria nie do końca otrząsnęli się po niemożności dokończenia dzieła w drugim secie... Podopieczni Seby Nerone wygrali 3/6, 7/6, 6/1 i zakwalifikują się do ćwierćfinału, gdzie jutro zmierzą się z Delfi Breą i Beą Gonzalez (TS2), które w dwóch setach zdominowały Alonso/Ustero (6/3, 7/5).

Ze swojej strony para francusko-argentyńska, która do tej pory nigdy nie zdobyła więcej niż dwóch bramek przeciwko drużynie z czołowej pozycji, z pewnością będzie rozczarowana końcowym wynikiem, ale nadal będzie mogła zadowolić się tą wyraźną poprawą. Irytująca porażka, ale budująca na resztę sezonu!

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !