Niecały tydzień temu na torze La Cartuja zwyciężyli Federico Chingotto i Alejandro Galan Andaluzyjska P2 przeciwko Stupaczukowi/Di Nenno. Konto na Instagramie « Padeladdict” właśnie ujawnił imponującą sylwetkę Argentyńczyka.

Przez cały turniej „Super Raton” dał się poznać jako wzór konsekwencji. Bardzo zainspirowany prawą stroną, rodak z Olavarríi popełnił tylko 15 niewymuszonych błędów… w ciągu 5 meczów. To średnio trzy faule na mecz!

Wykres zaproponowany przez Padel Inteligencja pokazuje, jak godny uwagi jest ten występ. Lucho Capra, Mike Yanguas i Lucas Campagnolo, czyli trzej najcelniejsi gracze stojący za „Chingo”, popełniali średnio ponad dwa razy więcej błędów niż Argentyńczyk w Andaluzji!

Pomiędzy Fede, który nie popełnia błędów, a Galanem, który jest król stosunku zdobytych punktów do niesprowokowanych błędów na początku sezonu, wyraźnie mamy najbardziej komplementarne skojarzenie obwodu. Wystarczająco, żeby ukraść show Coello i Tapii?

To dzięki ojcu Auxence odkrył padel, sześć lat wcześniej. Dziś z pasją śledzi międzynarodowe wyścigi i drażni palacza w swoim klubie treningowym w Tuluzie Padel Klub. Można go także znaleźć na La Feuille de Match i LesViolets.com, dwóch specjalistycznych mediach poświęconych klubowi piłkarskiemu Toulouse Football Club.