Meksykańska Federacja Padel et Premier Padel ogłosić wieloletnią umowę na organizację Premier Padel Major Meksyku. Oto komunikat prasowy.

Meksykańska Federacja Padel (FEMEPA) i Premier Padel, oficjalny światowy obwód padel – zarządzany przez Międzynarodową Federację padel (FIP) i wspierane przez Profesjonalistę Padel Association (PPA) – z dumą informujemy, że Meksyk będzie gospodarzem Premier Padel Major w ramach wieloletniej umowy rozpoczynającej się w tym roku.

Coroczny turniej, który będzie znany jako Premier Padel Major Meksyku, to pierwszy duży turniej, który zostanie ogłoszony w Ameryce Północnej w ramach nowego oficjalnego obwodu Premier Padel.

Le Klub Monterrey Sonoma, w Meksyku, będzie gospodarzem wydarzenia kategorii 1, podczas gdy Premier Padel kontynuuje szybką ekspansję.

Turniej odbędzie się od 28 listopada do 4 grudnia, oferując 2000 punktów rankingowych dla
graczy i rekordowa cena, jak wszyscy „Majorzy” nowego toru Premier Padel.

To ogłoszenie stanowi nowy historyczny kamień milowy dla oficjalnego toru, na którym padel
powrót do ojczyzny, gdzie ten sport powstał w 1969 roku.

Ta umowa pokazuje wizję FEMEPA w zakresie padel w Meksyku – kraju, który żyje i oddycha
dla tego sportu – a także determinacja Premier Padel nadal wspierać padel
w najbardziej ekscytujących i historycznych miejscach na świecie.

Luigi Carraro, Prezydent Międzynarodowej Federacji Padelpowiedział: „Jesteśmy niezmiernie dumni, że przywracamy padel do jej korzeni w Meksyku w naszym najnowszym ważnym ogłoszeniu. Jedną z misji Federacji jest dokonywanie padel prawdziwie globalny sport, a to ogłoszenie jest tego dowodem. Z niecierpliwością czekamy na udział w Premier Padel Major Meksyku w listopadzie. Chciałbym również podziękować Meksykańskiej Federacji Padel za jego wsparcie. To kolejny ważny moment dla padel ponieważ nasz kalendarz na rok 2022 nadal nabiera kształtu”.

Wlać Jorge Mane Rendon, Prezydent Meksykańskiej Federacji Padel,: „To zaszczyt dla Meksyku być częścią historii padel i to prawdziwy zaszczyt gościć jeden z „Majorskich” turniejów Premier Padel. Serdecznie dziękujemy Międzynarodowej Federacji padel et Premier Padel za zaufanie, jakim nas obdarzają. Jesteśmy przekonani, że Meksyk dostarczy niezapomnianych wrażeń podczas Premier Padel Major w tym roku i wiele innych w przyszłości.”

„Meksyk” Premier Padel Major” będzie emitowany na całym świecie na kanałach takich jak ESPN
(Ameryka Południowa, Ameryka Środkowa, Meksyk i Karaiby), Sky Sports (Włochy, Wielka Brytania, Irlandia,
Niemcy, Austria, Szwajcaria), Bein Sport (Bliski Wschód, Azja Południowo-Wschodnia, Australia, Nowa Zelandia, Francja, Turcja), Viaplay (Szwecja, Dania, Norwegia, Finlandia, Islandia, Estonia, Łotwa, Litwa, Polska i Holandia), Telewizja Charlton (Izrael) i wiele innych.

Jak ogłoszono na początku tego roku, Premier Padel zorganizuje co najmniej dziesięć nowych turniejów
w 2022 i 2023 roku (w tym cztery wydarzenia kategorii 1 „Major”), w tym pierwsza, Ooredoo Katar
Major 2022 odbył się w Doha w marcu, podczas gdy kolejny z turniejów kategorii 1, Paryż
Premier Padel Major na stadionie im. Rolanda Garrosa
, który odbędzie się w dniach 11-17 lipca.

W zeszłym tygodniu ogłoszono również szczegóły pierwszego turnieju Tier 2: Argentyna Premier Padel P1 odbędzie się w dniach 8-14 sierpnia.

Więcej informacji na temat Premier Padel Major Meksyku zostanie ogłoszony wkrótce.

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !