Rzym będzie sceną drugiego Majora sezonu Premier Padel ! Najlepsi gracze na świecie zmierzą się w Foro Italico, emblematycznym miejscu włoskiego sportu.

Drugi major sezonu

Międzynarodowa Federacja padel (FIP), Włoska Federacja Tenisowa (FIT) i Sport E Salute (agencja sportowa rządu włoskiego) z dumą ogłaszają, że Włochy będą gospodarzem Premier Padel Majorze, w maju przyszłego roku. W ramach nowej wieloletniej umowy. Premier Padel jest nowym oficjalnym światowym torem padel, zarządzany przez Międzynarodową Federację padel (FIP) i wspierany przez Professional Association of Padel (PPA) i Katar Sports Investments (QSI). 

Coroczny turniej Tier 1, który będzie znany jako Premier Padel Major Włoch, odbędzie się o godz. Historyczne Foro Italico w Rzymie du 23 sie 29 maja 2022. Kwalifikacje odbędą się 21 i 22 maja, a losowanie główne rozpocznie się po ich zakończeniu. ten Premier Padel Italian Major uzupełnia w ten sposób listę czterech Majors nowego światowego obwodu Premier Padel ogłoszone w 2022 r.: we Włoszech, Francji, Meksyku i Katarze. ten Premier Padel Major z Włoch zaoferuje graczom 2000 punktów rankingowych, a także nagroda pieniężna rekord, jak wszyscy”Majors" Nowy Premier Padel Wycieczka. 

Film z zapowiedzią Premier Padel Major z Włoch jest dostępny klikając TUTAJ

Katar, Włochy, Francja i Meksyk

Le Premier Padel Major Włoch zaplanowano na maj, oprócz dwóch innych wcześniej ogłoszonych turniejów kategorii 1: the Premier Padel Major Paryża na Stade Roland Garros, od 11 do 17 lipca oraz Premier Padel Major Meksyku w Club Sonoma w Monterrey w Meksyku od 28 listopada do 4 grudnia. W ostatnich tygodniach ogłoszono również pierwszy turniej kategorii 2: jest to Premier Padel Argentyny, która odbędzie się w dniach 8-14 sierpnia. Wkrótce pojawią się inne ogłoszenia. 

Umowa ta pokazuje wizję, jaką mają FIT i Sport E Salute dla padel we Włoszech, kraju, który staje się jednym z największych rynków dla tego sportu. Według danych Narodowego Obserwatorium padelThe padel amatorów we Włoszech od początku 2020 roku wzrosła pięciokrotnie pod względem liczby padel, natomiast liczba szkół i klubów padel trzykrotnie 

Wlać Nasser Al-Khelaïfi, prezes Qatar Sports Investments (QSI) "To nowy kluczowy moment dla rozwoju padel w ramach uruchomienia obwodu Premier Padel, zarówno w Europie, jak i na świecie. Włochy to dumny i pełen pasji kraj sportowy, a Rzym jest doskonałym miejscem dla profesjonalnych graczy do zaprezentowania swojego talentu na arenie międzynarodowej. “ 

Valentina Vezzali, podsekretarz stanu ds. sportu we włoskim rządzie, tymczasem powiedział: „W ciągu ostatnich dwóch lat sport wykazał się dużą odpornością i osiągnął wiele sukcesów, przynosząc wielką dumę Włochom. ten padel bardzo się rozwinęła w naszym kraju pod względem liczby graczy amatorskich i zawodowych. Ponadto fakt, że współpraca między FIT, Sport and Health i Międzynarodową Federacją umożliwiła organizację jednej z czterech faz Premier Padel Majoring w Rzymie – zaraz po turnieju Tennis Open – szczególnie mnie cieszy. Jest to konsekracja nie tylko dla Federacji, ale także dla włoskiego sportu, gdyż potwierdza, że ​​aktywność sportowa jest popularna i musi być dostępna dla każdego. Kontekst Foro Italico w Rzymie sprawi, że ten turniej będzie wyjątkowy i jestem pewien, że będzie to wspaniały sportowy moment. Żaden sport we Włoszech nie odniósł tak wielu sukcesów w tak krótkim czasie, aby padel : nie wymaga długich przygotowań technicznych i jest bardzo łatwy do nauczenia w każdym wieku. Potwierdza to, że sport powinien być dostępny dla wszystkich i uprawiany wszędzie”. 

“Fantastyczne dla padel we Włoszech"

Luigi Carraro, Prezydent Międzynarodowej Federacji padel, zdecydowanie wita tę wiadomość. : „To niezwykle ekscytujący i szczególnie wyjątkowy czas dla padel we Włoszech. Dzięki doskonałej pracy Włoskiej Federacji Tenisowej i Sport E Salute, nasz sport bardzo się rozwinął w ciągu ostatnich pięciu lat i bardzo się cieszę, że udało nam się sprowadzić Premier Major od padel we Włoszech. Mogę z całą pewnością powiedzieć, że fani Romów i miliony widzów na całym świecie doświadczą tego, co najlepsze Premier Padel w Foro Italico w przyszłym miesiącu”. 

Ta sama historia z bokuAngelo Binaghi, prezes Włoskiej Federacji Tenisowej (FIT) : „Cieszymy się, że możemy ogłosić tę umowę, w ramach której Rzym będzie gospodarzem Premier Padel Major w jednym z najbardziej wyjątkowych miejsc na torze, parku Foro Italico. Ten sukces był możliwy dzięki doskonałej współpracy z Międzynarodową Federacją padel, Sport e Salute i włoski rząd – jednocześnie pokazując zaangażowanie FIT w szybki rozwój padel na wszelkie możliwe sposoby, zarówno profesjonalne, jak i amatorskie. Potwierdza również misję FIT organizacji turniejów na światowym poziomie. ten Premier Padel Major d'Italie uzupełnia niesamowite portfolio FIT, które obejmuje Internazionali BNL d'Italia, Nitto ATP Finals, Intesa SanPaolo NextGen ATP Finals i Davis Cup by Rakuten”. 

Vito Cozzoli, Prezes i Dyrektor Generalny Sport e Salute, powiedział o nim : „To fantastyczny moment dla sportu we Włoszech – który odbędzie się w magicznym miejscu Foro Italico w Rzymie – i jeden dla padel na światowej scenie. Włochy będą gospodarzem tego spektakularnego turnieju w maju – dla fanów, graczy i wszystkich związanych z padel, sprawimy, że będzie to wyjątkowa okazja i jesteśmy dumni, że jesteśmy z nią kojarzeni Premier Padel pod przewodnictwem Międzynarodowej Federacji padel". 

Zarząd Stowarzyszenia Padel Profesjonalny (PPA) również wydaje się bardzo zadowolona : „Gracze są zachwyceni, że mogą wprowadzić fantastyczny tor Premier Padel we Włoszech, jednym z najważniejszych wschodzących krajów dla naszego sportu. Wiemy, że zaplecze i profesjonalna organizacja zostaną podniesione do standardów doskonałości, biorąc pod uwagę dobro graczy. Jesteśmy dumni, że nasz sport zyskuje widoczność, prestiż i profesjonalizm w Europie i na świecie dzięki nowemu torze Premier Padel". 

"Premier Padel Major Włoch”będzie transmitowany na całym świecie w kanałach takich jakESPN (Ameryka Południowa, Ameryka Środkowa, Meksyk i Karaiby), Sky Sports (Włochy, Wielka Brytania, Irlandia, Niemcy, Austria, Szwajcaria), Bein Sport (MENA, Azja Południowo-Wschodnia, Australia, Nowa Zelandia, Francja, Turcja), Viaplay (Szwecja, Dania, Norwegia, Finlandia, Islandia, Estonia, Łotwa, Litwa, Polska i Holandia), Telewizja Charlton (Izrael) i wiele innych. 

Więcej szczegółów na temat Premier Padel Major d'Italie zostanie ujawniony wkrótce.

Z jego nazwisk możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jest międzynarodowym dżentelmenem Padel Magazine. Często można to zobaczyć na różnych międzynarodowych zawodach, ale także na najważniejszych francuskich imprezach. @oczkopadel na Instagramie, aby zobaczyć jego najlepsze zdjęcia padel !