Podczas swoich pierwszych wspólnych zawodów Alejandro Galan i Federico Chingotto zakwalifikowali się do pierwszego finału rozgrywanego w P2 w Puerto Cabello.

Obaj panowie, którzy znali się już bardzo dobrze i nadal są na najwyższym poziomie, są jednak na etapie odkrywania. Mogliśmy to zobaczyć podczas drugiej rundy, kiedy Enrique Goenaga i Teo Zapata niemal uwięzili tę nową formację, wykorzystując w szczególności Fede Chingotto znajdującego się w trudnej sytuacji, co ilustrują statystyki Padel Inteligencja :

"Szop pracz"I"Galantico” kontynuował solidny sukces przeciwko Paquito/Sanyo w ćwierćfinale (6/2 – 7/5), zanim zmierzył się z jedną z najlepszych drużyn na świecie: Franco Stupaczukiem i Martinem Di Nenno, drugą parą w światowym rankingu od separacja Lebrona i Galana.

Obie drużyny stoczyły wczoraj wspaniałą walkę. Dokonując analizy taktycznej, widzimy, że Chingotto i Galan wiedzą, jak szybko przystosowywać się z dnia na dzień i nie wahają się zakłócać swojego planu gry w zależności od przeciwnika, jak to tylko możliwe. Zobacz to na tym diagramie:

Podczas "Superpiby” szanował ich przekątne, Chingotto pomógł swojemu partnerowi naprawić Franco Stupaczuka, potrąconego przez Galana w decydujących punktach, a zwłaszcza w przełamaniach wykonanych przez zawodników z zewnątrz. Opłacalna taktyka, która pozwoliła im wygrać pierwszy pojedynek z drużyną, z którą często będą się spotykać w tym sezonie.

"Chingalan” będzie teraz próbował obniżyć Arturo Coello i Agustin Tapia w nocy z niedzieli na poniedziałek. Następnie odbędzie się finał P2 w Puerto Cabello Premier Padel.

Marcin Szmuda

Zawodowy tenisista, Martin odkrył padel w 2015 roku w Alzacji i wystąpił w kilku turniejach w Paryżu. Dziś dziennikarz, zajmuje się wiadomościami padel kontynuując swój wzrost w świecie małej żółtej kulki!