Ustawiony między turniejem Auvers-sur-Oise a pierwszymi mistrzostwami Francji specjalności zorganizowanymi w ten weekend w Lyonie, pierwszą edycją open padel du Plessis-Bouchard, która odbyła się 30 września w 11 Październik był bardzo udany.

Zgłoszono nie mniej niż dwadzieścia sześć drużyn w trzech kategoriach: podwójne mecze kobiet i mężczyzn, jedyne wydarzenia, które są obecnie sankcjonowane przez Francuską Federację Tenisową i mecze mieszane.

Po przyjeździe i w jasnym słońcu to lokalne pary wzięły wszystko w sporcie łączącym tenis i squash. Ku radości prezesa Tennis Club du Plessis-Bouchard, gospodarza klubu, Richarda Demona. Dla mężczyzn logika była szanowana, ponieważ mistrzowie Val-d'Oise w tytułach Morgan Mannarino i Jérémie Campos nie pozostawili przeciwnikom we wszystkich czterech grach podczas całego turnieju dzięki sile i wybitna technika. Zaskocz z drugiej strony u kobiet zwycięstwem matki i córki Mattel, Sylvie i Marie, przeciwko mistrzom Valn d'Oise specjalności 2015 Sabrina Rioja i Monice Blankson Hemans w decydującej grze. Marie Mattel osiągnęła podwójny wynik, usuwając mieszankę z miejscowym Christophe Dussauce. Zadowolenie dla duetu rodzinnego, a zwłaszcza dla Sylvie, matki, która uczy czternastu lat gry w tenisa w TCPB: „Rozegraliśmy tylko trzy mecze towarzyskie, zanim wystartowaliśmy w tych pierwszych oficjalnych zawodach i udało nam się narzucić siebie. To bardzo zachęcający wynik na przyszłość. Dzięki naszemu poziomowi tenisa (-2 / 6 dla Marie, która jest niszczycielskim uderzeniem) oraz + 2 / 6 dla mnie, prawdopodobnie zrobimy więcej w 2016 ”.

„Po raz pierwszy odniósł sukces, dzięki czemu mógł pogratulować Richardowi Demonowi. Padel ma przed sobą dobre dni w dziale, szczególnie w Plessis-Bouchard. A to dopiero początek ... ”obiecał.

Ostateczne wyniki.

Kobiety: Marie Mattel - Sylvie Mattel (Le Plessis-Bouchard) pokonała Sabrinę Rioja - Monikę Blankson Hemans (Auvers-sur-Oise): 2 / 6-6 / 2-1 / 0 (10 / 4).

Panowie: Morgan Mannarino - Jérémie Campos (Le Plessis-Bouchard) pokonał Vincenta Lévy - Stéphane Creusat (Montmagny): 6 / 1-6 / 1.

Mieszane: Marie Mattel - Christophe Dussauce (Le Plessis-Bouchard) pokonała Delphine Lambert - Franck Potonne (Auvers-sur-Oise): 6 / 1-6 / 1.

Sylvie Mattel

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.