Była to gra długo oczekiwana przez miejscowych, którzy zobaczyli dziecko kraju Bastien Blanqué zacznij od swojego partnera Francisco Jurado ce World Padel Tour Francuski człowiek Padel Otwarte w Tuluzie. Para francusko-hiszpańska sprzeciwiła się w tę niedzielę: Jairo Bautista (87) i Pablo Garcia (91).

Toulousain grał przed swoją publicznością i zamierzał dziś rano naśladować swoich rodaków w drugiej rundzie pre-previi.

Na nieszczęście dla niego początek meczu nie potoczył się tak, jak się spodziewał. Osłabiona przez dwóch Hiszpanów, para Wygaszone / Jurado nie mógł nic zrobić za pierwszym razem.
Cierpiała w warunkach sprzyjających agresywnej grze. Rzeczywiście, wysokość pod sufitem nie pozwala na uzyskanie bardzo wysokich lobów, a ciepło pozwala na łatwiejsze wychodzenie piłek. Hiszpanie, imperialni w rozgrywce, wiedzieliśmy, jak to w pełni wykorzystać!

Więcej na nogach w drugim okresie, francusko-hiszpańska para zdołała nadać grze więcej rytmu i utrzymać się przy rozstawionym numerze 1 tych pre-previa, ale niestety nie wystarczyło to, aby wygrać bilet wstępu na druga runda.

Ocena końcowa: 6/2 – 6/4 dla Jairo Bautisty i Pablo Garcii.

Przy naszym mikrofonie pod koniec meczu Bastien najwyraźniej nie był usatysfakcjonowany:

„Jestem trochę rozczarowany, bo to jest w moim domu, byli ludzie, którzy nas wspierali, ale remis był bardzo trudny, rozstawiony 1 był przeciwny, Pablo i Jairo, którzy są w naszej grupie treningowej w Madrycie. Wiedzieliśmy, że są bardzo, bardzo dużymi graczami iw takich warunkach bardzo szybko, gdzie występy są zabronione, to nie wybacza.
Mamy punkt gry w pierwszym meczu, dajemy się głupio zepsuć w locie, popełniamy dwa błędy w locie. W takich warunkach należy unikać lobów, szczególnie grając na dole. To właśnie zrobiliśmy, ale popełniliśmy zbyt wiele błędów w locie, mój partner i ja. Czasami lobowaliśmy, kiedy nie powinniśmy, oni wyrzucają piłki w par 3, a na końcu dwukrotnie przegrywamy... a szkoda.
To frustrujące, że nie mogłem się wydostać. Kiedy wyszedłem na górę, odłożyłem piłki, ale punkt już się skończył. Kiedy grasz dwoma dużymi spikerami, wiesz, że jest twardy i na dodatek mają dobrze lobowany, w środku lub długi. Nie mogliśmy uderzyć, a oni uderzyli i byli lepsi od nas.
W takim meczu tak naprawdę nie mamy prawa grać zbyt wysoko, bo inaczej atakują nas w locie, a lob musi uderzyć w ostatnie 10-15 centymetrów pola. Ale kiedy masz pułap 6,50 lub 7 metrów, nie powinieneś przegapić lobów. W tej grze nie było miejsca na błędy.
wśród wild-card że nie mieliśmy i ten trudny remis, to prawda, że ​​wszystko jest trochę przeciwko mnie. Początek sezonu był trudny, ponieważ nie osiągnąłem wyników, na które liczyłem, mimo że dużo trenuję. W takim przypadku musisz odwrócić się plecami, pracować dalej, a skończy się to dobrze. »

Za kilka chwil rozpocznie się druga popołudniowa gra. Sprzeciwia się Thomasowi Vanbauce – Rikardowi Raadowi i Iago Gonzalezowi – Manuelowi Prado na żywo na stronie youtube de Padel Magazine

Sebastien Carrasco

Fan padel i pochodzenia hiszpańskiego padel płynie w moich żyłach. Bardzo chętnie podzielę się z Państwem moją pasją poprzez odniesienie do świata padel : Padel Magazine.