Okrutne rozczarowanie francuskich graczy zaangażowanych w tę niedzielę w przedpremierę WPT Human Padel, W Tuluzie. Dzień zaczął się idealnie na stokach 4Padel de Colomiers, z trzema tricolor (lub częściowo tricolor) sukcesami dla par Auradou / Vives, Vanbauce / Raad i Authier / Lopes.

Niestety, gdy temperatura w pokoju na przedmieściach Tuluzy wzrosła, trzask zimna stłumił nadzieje Francuzów.

Przede wszystkim ci Bastiena Blanqué i Francisco Jurado – oraz publiczność, która przybyła w dużej liczbie, aby ich wspierać – którzy ulegli w dwóch setach przeciwko silniejszym od nich, w tym przypadku para hiszpańska prowadziła nr 1 z tych preprevias.

Pozostali miejscowi, Thibaud Pech i Benoit Theard, poddali się po dobrym pierwszym secie z Yribarren / Rodriguez: 7/5 6/1.

Adrien Maigret i Julien Seurin przegrali w swojej części 6/3 – 6/4 z Closą/Insą.

Porażka także dla Grué/Fernandez przeciwko Benitez/Cardona: 7. 6.

Natomiast Authier i Lopes, mimo dobrego oporu, nie zdołali pozbyć się Garcii Bassasa i Very Castillo, zwycięzców 6/4 – 7/6.

Być może najbardziej okrutna jest porażka w trzech zaciętych setach Thomasa Vanbauce'a z Bordeaux i Szweda Rikarda Raada, którzy byli o włos od awansu do trzeciej rundy.

Na nieszczęście dla nich nie byli w stanie odzyskać sił po dwóch nieudanych meczach w tie-breaku drugiego seta i przegrali 6:3 w finale z inną hiszpańską parą.

Wreszcie pod koniec dnia Auradou i Vives przegrały 6/2 – 6/2 przeciwko Alfaro i Gonzalesowi, mimo wielu breakpointów.

Od teraz francuska nadzieja na te preprevias opiera się na parach żeńskich, które rozpoczną się w poniedziałek pod koniec poranka.

Le programy

Lucile Pothier (PŚ) / Jessica Ginier Barbier (PŚ) vs Carlotta Casali / Marina Pinacho

Martin Mélissa (PŚ) Detriviere Amelie (PŚ) vs Cristina González /Margarida Fernandes

Fiona Ligi(PŚ) / Laura Clergue(PŚ) vs Lucía Pérez Parra/Lorena Vano

Jerome Arnoux Journliaste

Po 40 latach gry w tenisa Jérôme wpada do puli padel w 2018 roku. Od tamtej pory myśli o tym każdego ranka podczas golenia… ale nigdy nie goli paly w dłoni! Dziennikarz w Alzacji nie ma innej ambicji, jak dzielić się z Tobą swoją pasją, bez względu na to, czy mówisz po francusku, włosku, hiszpańsku czy angielsku.