Prime Video ujawniło dziś imiona ekspertów i prezenterów, którzy będą relacjonować na żywo Roland-Garros. Guy Forget, były dyrektor Roland-Garros i kapitan francuskiej drużyny, dołączy tym samym do konsultantów Prime Video. Swoją wiedzę wniesie do byłych graczy – już obecnych w zeszłym roku - jak Fabrice Santoro i Marion Bartoli, ale także nowe osobowości, których nazwiska wkrótce poznamy.

Thibault Le Rol i Clémentine Sarlat powrócą również jako główni prezenterzy.
Ten zespół będzie dostarczał analizy eksperckie i komentarze meczowe przez cały turniej, na żywo ze sceny z widokiem na kort Philippe-Chatrier.

W ramach rozszerzonej relacji z turnieju Prime Video po raz pierwszy będzie transmitować na żywo z dwóch głównych kortów kwalifikacyjnych 16 maja.

Podobnie jak w zeszłym roku, relacja Prime Video będzie obejmować:

  • Ekskluzywna transmisja na żywo z 10 wieczornych sesji kortu Philippe-Chatrier z najpiękniejszym składem dnia, od 23 do 1 majaer Czerwiec o 20:15 Każdy mecz będzie poprzedzony i poprzedzony magazynem emitowanym z zestawu Prime Video.
  • Wszystkie mecze rozgrywane wyłącznie na korcie Simonne-Mathieu.
  • Na żywo w singlu i deblu mężczyzn i kobiet, półfinały i finały.
  • Najważniejsze punkty meczowe podczas całego turnieju.

„Po sukcesie pierwszej edycji cieszymy się, że wróciliśmy do Porte d'Auteuil, aby ponownie zaoferować wysokiej jakości wrażenia z oglądania tenisa wszystkim członkom Prime we Francji” powiedział Alex Green, dyrektor generalny Prime Video Sport na Europę. „Cieszymy się, że możemy powitać Guy Forget w zespole konsultacyjnym, a inne nowe twarze zostaną ogłoszone przed rozpoczęciem turnieju w maju. Cieszymy się również z powrotu publiczności do Rolanda-Garrosa, który nada nowy wymiar sądom i członkom Prime, zwłaszcza podczas wieczornych sesji. »

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.