Od jakiegoś czasu pula nagród w tenisie spada, a niektórzy gracze twierdzą, że tracą motywację. Zobaczysz, że nadal są znacznie powyżej tego, co można znaleźć na padel !

Ostatni przypadek Benoît Paire: „Więcej zysków do stracenia”

Podczas swoich ostatnich wypowiedzi Benoît Pair zrobił reagują na jego słowa z całego świata. Francuz uważa, że ​​nowe skale na ATP 250 nie zachęcają już graczy do przekraczania siebie, aby wygrać:

„… Przyjeżdżam, biorę trochę pieniędzy i idę na następny turniej: wykonuję swoją pracę…. Co jest zaskakujące w obecnym obwodzie, to to, że jest wiele zysków do stracenia. Tam, jeśli wygrasz ATP 250, zgarniesz tylko 30.000 25.000 $ (10.000 8.400 euro). Ja, do widzenia, za każdym razem wziąłem XNUMX XNUMX (XNUMX XNUMX euro), przegrywając bezpośrednio. Po co odrywać się jak szalony, żeby zarobić niewiele więcej? ”

Svitolina mniej zmotywowana z powodu spadku nagród pieniężnych!

Trzeba powiedzieć, że światowy kryzys związany z Covid 19 nie pomaga. Turnieje za zamkniętymi drzwiami, sponsorzy, którzy z pewnością stracili pieniądze podczas pandemii, parametry wyjaśniające spadek nagród pieniężnych. Stamtąd do utraty motywacji? Elina Svitolina mówi:

„Niektórym graczom naprawdę nie jest łatwo się przystosować, a dla mnie to też trochę, ponieważ byliśmy rozpieszczeni przez lata, kiedy wygrane były naprawdę wysokie. Kiedy jesteś zmęczony i musisz później rozegrać duży turniej, zazwyczaj pomijasz ich. ”

Trzeba powiedzieć, że turniej w Dubaju przeżywał spektakularny spadek z 30% spadkiem ogólnej puli nagród, a nawet -68% dla przyszłych zwycięzców turnieju ...

Nagroda, którą gracze padel byłby w dużej mierze zadowolony!

Tenis to sport o zasięgu globalnym, uprawiany przez miliony ludzi, oglądany przez miliony widzów. Prawdziwa maszyna, która generuje duże pieniądze, na co pozwala płacenie bardzo wysokim graczom z najwyższej półki. Oczywiście niezwykle trudno jest być jednym z najlepszych na świecie, a kariera tenisowa wiąże się z dużymi wyrzeczeniami, które naszym zdaniem są dobrze rekompensowane przez kolosalne zyski, jakie osiągają gwiazdy światowego tenisa.

Zarobki, w których są najlepsi gracze padel światy byłyby zachwycone, nawet po upadku!

dyrygent paquito navarro

Rzeczywiście, jeśli porównamy najważniejsze turnieje WPT APT, choćby ze słynnym ATP i WTA 250, szybko zdajemy sobie sprawę, że nie ewoluujemy. nie w tym samym wymiarze. Podane dane dotyczą roku 2021.

  • Mistrz World Padel Tour atrybut 146 160 € nagrody pieniężnej (105 dla mężczyzn, 840 40 dla kobiet)
  • Wielki MistrzAPT Padel Wycieczka oferuje 118 000 € nagrody pieniężnej (100 dla mężczyzn, 000 18 dla kobiet)
  • Tenis Open 13 Provence (ATP 250) - mężczyźni - sumy 409 765 € w postaci nagród pieniężnych
  • Open de Lyon de Tennis Dames (WTA 250) oferuje Nagrody pieniężne 235 538 €

Wielkie Szlemy: ogromna przepaść

Jeśli spojrzymy na zwycięzców i finalistów, zobaczymy, że tenisistki wygrywają od 2,5 do 3 razy więcej pieniędzy na ATP 250 niż gracze z padel na Master WPT lub APT. (27 615 € dla zwycięzcy Open 13 i 10 584 € dla gracza, który wygra WPT Master (21 168 dla pary); 20 400 € dla finalistów Open 13 i 6 € dla każdego z finalistów WPT Master)

I znowu o tym nie mówimy Grand Slam ! Mężczyzna i kobieta zwycięzca Australian Open 2021 otrzyma każdą kieszeń 2 USD, ponad 20 razy więcej niż ile zarabiają gracze padel najlepiej opłacani mężczyźni w nagrodach pieniężnych w ciągu roku ! A nawet blisko 50 razy więcej niż najlepsze dziewczyny zarabiają w nagrodach pieniężnych w ciągu roku o godz padel !

Wyraźnie mamy do czynienia z luką, którą w dużej mierze wyjaśnia różnica w popularności między tymi dwoma sportami. Dziś padel to wciąż nowy sport, ale cieszący się zainteresowaniem na całym świecie. Za kilka lat, wraz z pojawieniem się głównych praw telewizyjnych i zakładów sportowych, możemy zauważyć, że różnica się zmniejszy, ale zajmie to trochę czasu!

Zespół zarządzający Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.