Dzięki temu zwycięstwo podczas drugiego etapu Los Angeles BEAT przejmuje kontrolę nad Pro Padel League, tuż przed Miami Padel Club, który zwyciężył w pierwszym etapie.

Dla przypomnienia Miami Padel Club wygrał pierwszą imprezę w roku w swoim mieście, pokonując obrońcę tytułu z 2023 roku, Las Vegas Smash, wynikiem 2:0. Przed wyprzedanym klubem ULTRA CLUB duet kobiet z Miami, Ariana Sanchez i Marta Talavan, dobrze rozpoczął swój zespół, wygrywając w setach prostych 7:6, 6:3 z Martą Ortegą / Alejandrą Alonso. Następnie Agustin Tapia i Jon Sanz przypieczętowali spotkanie, dominując nad Gonzalo Alfonso i Pablo Carboną wynikiem 6-3, 6-3. W meczu o trzecie miejsce New York Atlantics zdominowali Toronto Polar Bears 2:0.

Na drugim etapie Los Angeles BEAT powrócił z dużą mocą. W finale przeciwko Flowrida Goats wybuchowy duet Tolito Aguirre / Javi Leal pokonał Pablo Lijo i Victora Ruiza w prostych setach 7:6, 6:4. Wśród dziewcząt Mapi Alayeto i Aranzazu Osoro wyrównały w starciu z Jessicą Castello i Eli Amatriainem: 3:6, 6:2, 10:7. Dlatego konieczne było rozegranie decydującego meczu, w którym Castello/Aguirre zdominowało Lijo/Osoro. W meczu o trzecie miejsce drużyna Arkansas Matrix pokonała Niedźwiedzie Polarne w decydującym tie-breaku w grze mieszanej!