Z okazji Pro Padel League, która rozpocznie się 13 maja w Miami Padel Klub osiąga znakomity transfer w osobie Marty Marrero.

Hiszpan, numer 1 na świecie w 2016 i 2019 roku, a kto ma postanowił zrobić sobie w tym roku przerwę na scenie zawodowej, wezmą udział w nowych rozgrywkach drużynowych we franczyzie na Florydzie wraz z Rubenem Riverą, Anną Cortiles i Sergio Icardo, pod przewodnictwem Juana Martina Del Potro.

"Jestem podekscytowany, że wybrałem Miami jako kolejny krok do wyniesienia mojej kariery na nowy poziom, ponieważ miasto to jest wspaniałym ośrodkiem rozwoju padel, mówi Marrero. Miami Padel Klub ma ambitny plan sportowy, aby wyróżniać się na scenie PPL i daje mi możliwość bycia wzorem do naśladowania dla większej liczby kobiet i dziewcząt do uprawiania i uprawiania tego sportu."

W wieku 39 lat Kanaryjczyk z 25 tytułami zawodowymi w karierze padel wyrusza w nową przygodę po drugiej stronie Atlantyku ku uciesze Davisa Jamiesona, dyrektora generalnego Miami Padel Klub: "Pojawienie się Marty świadczy o zaufaniu globalnych graczy do naszej wizji bycia najlepszym w PPL i ich zaangażowaniu w reprezentowanie naszej społeczności."

Inauguracyjny sezon Pro Padel Liga rozpocznie się 13 maja w Tampie z siedmioma zespołami i zakończy się w dniach 10-11 czerwca pucharem PPL, który wyłoni mistrza ligi.

Marcin Szmuda

Zawodowy tenisista, Martin odkrył padel w 2015 roku w Alzacji i wystąpił w kilku turniejach w Paryżu. Dziś dziennikarz, zajmuje się wiadomościami padel kontynuując swój wzrost w świecie małej żółtej kulki!