Tak jak można grać w World Padel Tour, gdy mierzysz mniej niż 1m60, gracz powyżej 2m jest całkiem zdolny do występów w tym sporcie.

Padel to magiczny sport, w którym zawodnik może mieć mężczyznę 1m59 i drugiego 2m03. Wśród wysokich graczy dobrze znanych publiczności możemy wymienić Fernando Poggi (1 m), Rafa Mendez (94 m), Christian Fuster (1 m) lub młodego Arturo Coello (97 m również). Austriacki Christoph Krenn (140. WPT), który już wcześniej przekroczył próg naszego Francuza, jest z wysokości 2m02 prawie najwyższym graczem, który zakwestionował World Padel Tour.

To o 1 cm mniej niż Javier Concepcion (2m03), najwyższy zawodnik pod względem wielkości, który brał udział w World Padel Tour. Będąc bardzo dobrym tenisistą w kategoriach młodzieżowych, hiszpański gigant był częścią Uri Botello, jedna z 15 najlepszych par w WPT.

Javier Concepcion (2m03) obok Uri Botello (1m72). Kredyt fotograficzny: El Confidencial

Ten, który również grał z Gabi Recą lub Federico Quilesem, był wielkim palaczem, bardzo solidnym w siatce i niekoniecznie mniej wygodnym w przypadku niskiej obrony. Nie przeszkodziło mu to w bardzo dobrej karierze aresztowany bardzo wcześnie, w wieku 27 lat, kiedy zajmował 37 miejsce w rankingu WPT. Concepcion wyjaśnił w tym czasie, że profesjonalny padel nie przyniósł wystarczającej ilości pieniędzy i że wolał poświęcić się normalnej pracy, tej, która zrobiła genialne studia.

Po raz kolejny udowodnij, że możesz być bardzo dobry w Padel bez względu na rozmiar. Dla tych, którzy go nie znają, oto film o zwycięstwie Concepcion i Quilesa przeciwko Moyano / Grabielowi w 2016 roku.

Kredyt wideo: Youtube World Padel Tour

Xan jest fanem padla. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku graczy Padel, znajduje nietypowe posty lub zajmuje się bieżącymi tematami. Daje także kilka wskazówek, jak rozwinąć sylwetkę padla. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku!