Padel oczywiście przemawia do wielu tenisistów, którzy szybko świecą dzięki swoim umiejętnościom technicznym: profesjonaliści ATP nie są wyjątkiem od reguły.

Dla wielu emerytowanych tenisistów padel jest rozwiązaniem utrzymuj kontakt z żółtą kulką i kontynuuj ćwiczenia fizyczne. Niektórzy niekoniecznie marzą o drugiej karierze, takiej jak Marta Marrero, niektórzy są wciągnięci w grę i biorą udział w rywalizacji, na przykład Arnaud Di Pasquale et Arnaud Clément we Francji lub Olivier Rochus w Belgii.

W ten sposób wielu tenisistów ATP jest bardzo zainteresowanych tenisem padel : Gaël Monfils, który pokazał świetne umiejętności w Lyonie w 2017 rokui oczywiście Stan Wawrinka i Benoît Paire kto wkrótce weźmie udział w wyzwanie przeciwko Cyrilowi ​​Hanounie… i Monfils.

Za granicą, Lleyton Hewitt przyznał się do uzależnienia od padla, podobnie jak Argentyńczycy José Acasuso i David Nalbandian. W Hiszpanii nie ma już tenisistów, którzy mają bardzo dobry poziom w padelu, Alex Corretja na smyczy. Rafael Nadal jest także amatorem i jego przyjaciel Novak Djokovic od czasu do czasu próbowano.

Ostatnio David Goffin przyznał się do uwielbienia Padela i on nie zamykaj drzwi do belgijskiego zespołu padel W nadchodzących latach. Andy Murray lub Robin soderling zainwestował finansowo w Padel i tak się mówi Roger Federer również śledzi swoją ewolucję.

Wobec tych wszystkich gwiazd tenisa, które zbliżają się do padla, jesteśmy zmuszeni zadać pytanie: czy w nadchodzących latach możemy zobaczyć turniej padel zarezerwowany dla byłych (i obecnych) światowych gwiazd tenisa ? W każdym razie wpływ mediów może być ogromny dla naszego sportu. Gdyby tego typu inicjatywa miała miejsce, którzy gracze chcieliby zobaczyć w parze i kto według ciebie byłby najlepszy?

Xan jest fanem padla. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku graczy Padel, znajduje nietypowe posty lub zajmuje się bieżącymi tematami. Daje także kilka wskazówek, jak rozwinąć sylwetkę padla. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku!