Padel modernizuje się i nadszedł czas, aby pomyśleć o przyszłości. ASICS i Eurecat łączą siły, aby oferować to, co najlepsze, bez zwiększania negatywnego wpływu na przyrodę.

Recykling to jedno ze słów, które słyszeliśmy najczęściej w ostatnich latach. Każde działanie stara się poddać recyklingowi swoje materiały, aby zmniejszyć wpływ na przyrodę.

Znana marka ASICS, obecna na rynku padel od 2008 roku, postanowiła dołączyć do Eurecat, centrum technologicznego, aby produkować produkty wysokiej jakości, które można łatwo poddać recyklingowi.

To dobra wiadomość dla Padel, sportu, który generuje wzrost. Początkowo aktorzy muszą myśleć bardziej o rozwoju niż o wpływie na środowisko. To się zmienia.

Rzeczywiście, palas, które zawsze zawierają więcej technologii i materiałów z chemii, i które mają ograniczone życie, mają dość szkodliwy wpływ na środowisko. Dlatego czas martwić się o przyszłość.

ASICS i Eurecat będą zatem oferować palety wykonane z wysokiej jakości materiałów, które mogą po prostu oddzielne dla lepszego recyklingu, Recykling palas umożliwi pracę w krótkiej sieci. Zamknięta sieć, która wygeneruje mniej podróży, a tym samym mniej CO2. Możemy nawet pomyśleć o instrukcjach jak na szklanych butelkach.

To może być także przyszłość. Kupujesz rakietę i się jej pozbywasz zabierz go do sklepu, który go przetworzy i zaoferuje zniżkę na palach nowej generacji.

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielką padla na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowania bardzo popularnego wśród klubów i graczy Padel. Felietonista i doradca, pomaga ci grać lepiej dzięki licznym samouczkom.

Tagi