Jestem pewien, że wielokrotnie zadawałeś sobie to pytanie. Jestem też pewien, że regularnie słyszałeś, jak Twój partner mówi do Ciebie: „zagraj później!” lub „czekaj !” lub nawet gorzej:dokonałeś złego wyboru. Trzeba było grać przed/po kieliszku!!”

Jak wybrać szybko i dobrze?

Ogólna zasada milczenia mówi, że jeśli piłka spadnie na kwadrat, to musi być grana na żywo (tj. po zbiórce, typ tenisowy); jeśli piłka spadnie za linię kwadratu, konieczne jest podanie. To prawda przez większość czasu, ale istnieją pewne wyjątki, zwłaszcza gdy poziom rośnie.

W rzeczywistości, jeśli grasz padel ostatnio można bez większego ryzyka zastosować ten przepis. Jeśli grasz na bardziej zaawansowanym poziomie, jeśli rywalizujesz lub chcesz się rozwijać, czasami musisz robić rzeczy inaczej. Ale kiedy ? Jak? „Lub” Co?

Kiedy bawić się po kieliszku?

Jak powiedziałem powyżej, jeśli odbicie jest za linią kwadratu, pasuj! Chyba że piłka jest bardzo niska lub bardzo wolna, ponieważ odbicie po szklance będzie zbyt niskie, aby spodziewać się dobrego strzału w tym czasie.

Jeśli piłka jest podnoszona przez przeciwników lub jest wysoko, masz duże szanse na zagranie jej po kieliszku.

Moja rada: odpuszczaj tak często, jak to możliwe, nawet jeśli na początku wydaje ci się to niemożliwe. Zobaczysz, że w końcu możemy zagrać dużo piłek po jednym lub dwóch okienkach.

Moja druga rada: lepiej popełnić błąd, podając, niż grać przed szklanką i nigdy nie rozumieć, którą piłkę można zagrać przed lub za szklanką.

Moja trzecia rada: podczas rozgrzewki ćwicz zawsze odpuszczanie, nawet jeśli oznacza to granie po drugim odbiciu. W końcu twój mózg i oko zrozumieją, kiedy można przejść bez ryzyka, a kiedy lepiej grać na żywo.

Pamiętaj, że im bardziej pozwolisz piłce przejść, tym bardziej będzie ona spowolniona, a tym samym wolniejsza niż żywa piłka. Cel, jak mówimy w padel, jest to, że szkło staje się twoim przyjacielem!

 

Jak grać po kieliszku?

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest mentalne przygotowanie strzału. To znaczy, musisz od razu wiedzieć, że będziesz grał w piłkę, która do ciebie dotrze po okienku (patrz moja rada podana powyżej, aby dowiedzieć się wcześnie).

W tym momencie technicznie i fizycznie przygotowujemy nasz strzał: wczesna orientacja ramion do skrętu i rakieta jest za nami; pierwszy krok, aby zejść z drogi piłce.

Jeśli chodzi o przygotowanie, ważne jest, aby przygotować rakietę na poziomie osiągniętym przez piłkę po uderzeniu w szybę. Innymi słowy, jeśli piłka odbija się od szkła na poziomie Twojej głowy, preparat musi być na poziomie Twojej głowy. Jeżeli piłka odbije się, na szybie, na wysokości Twoich kolan, przygotowanie należy wykonać na wysokości Twoich kolan...

Jeśli piłka będzie często wychodzić ze szkła, pierwszym krokiem będzie przejście w bok, aby piłka przeszła za nami. Trzymając ramiona zwrócone, będziemy musieli „po prostu” odpowiednio się dostosować, aby uderzyć piłkę.

Jeśli kula opuści okno tylko na chwilę, pierwszym krokiem będzie odwrócenie się (natychmiastowe odwrócenie ramion), tak aby ciało pozostało za kulą po tym, jak opuściła okno. W takim przypadku konieczne będzie wykonanie małych kroków, aby prawidłowo dopasować położenie.

Przygotuj się na wyrównanie z piłką (często będziesz musiał zgiąć kolana, aby uzyskać platformę do uderzania na poziomie talii) i trzymaj głowę prosto. Pomoże Ci to dobrze kontrolować piłkę podczas uderzenia.

Gdzie bawić się po kieliszku?

Taktycznie istnieje prosta zasada w padel. Jeśli czujesz się w niekorzystnej sytuacji, musisz zbagatelizować! Tak, tak, dobrze czytasz: nie czujemy się dobrze, gramy ciasne uderzenie (uwaga: nie powiedziałem graj mocno, powiedziałem niski, ciasny strzał. Powiedz, że absolutnie unikamy lobbingu, gdy znajdziemy się w delikatnej pozycji ).

Czemu ? Ponieważ mamy około 9 na 10 szans na nietrafienie lobem (błąd niewymuszony) lub oddanie piłki kończącej naszym przeciwnikom. Lepiej spudłować grając nisko, niż próbować lobować. Im więcej grasz taktycznie, tym więcej odniesiesz sukcesów i postępów w tym sporcie.

Jeśli jesteś w korzystnej lub neutralnej sytuacji, lepiej wybrać lobowanie przeciwników. Czemu ? Aby zmusić ich do cofnięcia się, aby zagrać piłkę za nimi; i ze swojej strony odbierzcie siatkę. To jest twoja główna misja w padel : trzymaj siatkę, spraw, aby drużyna przeciwna ruszyła i zostaw ją z tyłu. Im bliżej jesteś do siatki, tym większą powierzchnię musisz zagrać piłką (a tym samym możliwość przesunięcia drużyny przeciwnej).

Wtedy to do Ciebie należy radzenie sobie ze swoimi mocnymi (i słabymi) stronami, a także z przeciwnikami. Jeśli doskonale opanujesz lobowanie, lobuj głęboko agresywnie (pokrojony lob, który umiera w tylnej szybie). Jeśli zauważyłeś, że jeden z twoich przeciwników nie wie, jak radzić sobie z wysokimi piłkami lub na przykład z tymi na bekhend, idź na całość! Graj fair, graj mądrze! W każdym razie, jeśli nie wiesz, gdzie grać, graj w centrum! Zawsze będziesz miał rację, grając w środku padel.

Pytania, uwagi? To jest twoje !

¡ Que disfruten!

Line Meites

Line Meites to jeden z najlepszych francuskich graczy padel. To głos twojego życia Padel Magazine. Ale nie tylko prowadzi także kolumnę „Śledztwa szwajcarskiego scyzoryka”. Każdego miesiąca będzie wracać do kontrowersji lub tematu, który jest jej bliski.