Manuela Schuck jest mistrzem na boisku i przykładem. Odkryj jej niesamowitą historię i jej lekki sposób na życie profesjonalnego gracza.

Nigdy nie wrócę!

Lorenzo : Opowiedz nam swoją historię. Jak zacząłeś padel a czy przyjechałeś do Hiszpanii?

Manuela: „Zacząłem z rodzicami w klubie niedaleko mojego domu. Kiedy miałem 12 lat, zostałem zaproszony do gry w drużynie nieletnich Brazylii. Zacząłem trochę więcej trenować i od czasu do czasu podróżować. Moi rodzice bardzo mnie wspierali. Kiedy miałem 15 lat, grałem w Brazylii z moją szwagierką. W wieku 16 lat miałem swoją pierwszą selekcję z reprezentacją narodową.

Lorenzo: Kiedy chciałeś pojechać do Hiszpanii na trening?

Manuela : Kiedy miałem 19 lat chciałem spróbować Barcelony przez 3 miesiące z Juanem Aldayem. Wcale mi się to nie podobało i powiedziałem, że nigdy nie wrócę! Nie lubiłem być sam. Studiowałem wtedy architekturę. Wróciłem do Brazylii i byłem numerem 1 na brazylijskim torze. Powiedziano mi, żebym wrócił do Hiszpanii i pewnego dnia postanowiłem tam wrócić, aby zagrać na World Padel Tour.

Byłoby ważne, żeby było dużo więcej parzystości

Lorenzo: Jak widzisz sytuację? padel kobiecy i potencjalny podpis pań at Premier Padel ?

Manuela : To bardzo skomplikowany temat, bo nie kontrolujemy. Ale im bardziej będzie międzynarodowy, tym bardziej się rozwinie. Byłoby ważne, żeby było dużo więcej parzystości. Był czas, kiedy padel męski był o wiele bardziej atrakcyjny, ale to już koniec. Dużo pracujemy.

Nie może być wyłączności, ponieważ musimy być w stanie zagrać w kilku turniejach. Chcę obwodu, który zapewni nam podłogę i pozwoli nam unieść ciężar. Reprezentujemy show.

Lorenzo: Jak czujesz wsparcie fanów z Brazylii?

Manuela : Dzięki sieciom społecznościowym czytam wiele rzeczy i otrzymuję bardzo piękne energie. Czuję tę siłę. Czuję to na torze. Chcę wygrać, ale w końcu nie wyjdziemy stąd z pieniędzmi ani trofeami. Wyjdziemy tutaj z ludźmi, przeżyciami, chwilami, uczuciami. To najważniejsza rzecz i to właśnie lubię.

Z jego nazwisk możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jest międzynarodowym dżentelmenem Padel Magazine. Często można to zobaczyć na różnych międzynarodowych zawodach, ale także na najważniejszych francuskich imprezach. @oczkopadel na Instagramie, aby zobaczyć jego najlepsze zdjęcia padel !