Faworyci byli wczoraj podczas ćwierćfinału P2 w Puerto Cabello. Wyniki, które zadecydują o spektakularnym półfinale w Wenezueli.

Na ich pierwszy wspólny konkurs Ale galan et Fede Chingotto dołącz do ostatniej czwórki po zwycięstwie nad doświadczonymi Paquito Navarro et Sanyo Gutiérrez : 6 / 2 - 7 / 5. Stowarzyszenie Hiszpańsko-Argentyńskie, zwane także „Chingalan“, wydaje się działać wspaniale dzięki intensywności, jaką wykazuje dwóch zawodników na boisku.

Chingotto i Galan po raz kolejny będą mogli sprawdzić się w starciu z elitą padel świata, ponieważ staną twarzą w twarz Franco Stupaczuk et Martina Di Nenno w półfinale rozgrywanym w nocy z soboty na niedzielę. „Superpiby”położył kres podróży”Minipiby” z kwalifikacji, Tino Libak et Leo Augsburg : 7-5.

Po raz pierwszy dla Nieto/Sanza

W drugiej części tabeli Coki Nieto et Jon sanz prawie wpadł w pułapkę zastawioną przez Arnau Ayats et Fran Guerrero. Po stracie seta do zera Hiszpanie powrócili w drugim secie pod znakiem hartu ducha, w najlepszych momentach wyprzedzając tablicę wyników. Nieto/Sanz dotarli do swojego pierwszego półfinału w 2024 roku, kończąc z autorytetem w ostatnim akcie po dwóch godzinach gry: 6/7 – 7/5 – 6/1.

Arturo Coello . , , , , , , , , , , ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, , et Agustin Tapia znajdują się także w czwórce pretendentów do tytułu. Numer jeden na świecie podpisał kontrakt z piętnaste zwycięstwo z rzędu, kosztem Rubio/Sancheza: 7/5 – 6/3. Tapia/Coello spotka się dzisiaj z Nieto/Sanzem.

Riera/Araujo kontynuuj

Wśród kobiet nie zabrakło także headlinerów. Jedyną niespodzianką dnia było starcie pomiędzy Riera / Araujo et Ortega/Virseda. Finaliści Acapulco P1 zdominowali Hiszpanów w dwóch setach i po 1 h. Rozstawieni z numerem trzecim odpadli z ćwierćfinału głównie z powodu straconych pięciu przełamań w tej części.

Riera i Araujo będą mieli mnóstwo pracy w walce o drugi z rzędu finał, w którym zmierzą się z faworytami ze stołu, Delfina Brea et Bea González. Druga drużyna światowego rankingu nie miała żadnych problemów ze zwolnieniami Ruiz Soto/Rufo (6 / 4 - 6 / 3) którzy skorzystali z pakietu Castello/Jensen.

Triay i Salazar spotykają się ponownie

W dolnej części stołu Alejandra Salazar et Gemma Triay po raz kolejny powalczą o miejsce w finale. Salazara i Tamary Icardo zdusił Sainz/Llaguno (6/2 – 6/2) w ciągu ponad 1 godziny i 40 minut walki o zmroku. W tym samym czasie Triay i Klaudia Fernandez wykorzystał porzucenie młodego Canovas/Velasco: 6/3 – 3/0. Remake połowy Kataru Major, w której Triay i Fernandez zwyciężyli w dwóch setach.

Oglądaj dziś wieczorem półfinały P2 w Puerto Cabello od 22:XNUMX czasu francuskiego sur kanał YouTube pt Premier Padel.

Marcin Szmuda

Zawodowy tenisista, Martin odkrył padel w 2015 roku w Alzacji i wystąpił w kilku turniejach w Paryżu. Dziś dziennikarz, zajmuje się wiadomościami padel kontynuując swój wzrost w świecie małej żółtej kulki!