W nocy z soboty na niedzielę półfinały P2 w Puerto Cabello w Wenezueli odbyły się w szczególnie dusznej atmosferze dla zawodników.

Początkowo Arturo Coello i Agustin Tapia po raz pierwszy od tamtej pory stracili seta ich ostatnia porażka w Riyadzie. Coki Nieto i Jon Sanz dali z siebie wszystko, aby w decydującym meczu uzyskać przewagę, by w kolejnych dwóch setach dać się pochłonąć powolnym wygasaniem: 6/7(6) – 6/2 – 6/0.

Najlepsi na świecie zmierzą się z nowo utworzoną parą Fede Chingotto i Ale Galan. Obaj mężczyźni wykazali się dużą solidnością w starciu ze Stupą/Di Nenno. Włamanie w ostatniej akcji pierwszej rundy, „Chingalan” przejął kontrolę nad meczem, nie pozostawiając żadnej luki dla „Superpiby”, który ponownie przegrał w półfinale: 6/4 – 6/3.

Wśród kobiet Delfina Brea i Bea Gonzalez są na dobrej drodze, aby spróbować zdobyć swój pierwszy tytuł w sezonie. Pod nieobecność Josemarii/Sancheza obaj Argentyńczycy przywdziali stroje bossów, aby zdominować Rierę/Araujo w dwóch setach i po 1 godzinie 38 gry: 6/4 – 6/3. Finaliści Acapulco nie znaleźli wyjścia z długich wymian i na poziomie fizycznym zostali poddani prawom swoich przeciwników.

Wreszcie Alejandra Salazar i Tamara Icardo zajmują pierwsze miejsce w finale od początku ich związku. Obaj gracze na tym skorzystalikolejna porażka w tym turnieju w osobie Claudii Fernandez. Stan zdrowia Hiszpana był niepokojący, brakowało mu energii i był na skraju choroby. Gemma Triay nie zawahała się wprowadzić swojego partnera z powrotem na ławkę rezerwowych i zgodziła się zakończyć mecz: 4/3 ab.

Finały będą transmitowane od godziny 23:XNUMX czasu francuskiego na kanale Youtube Premier Padel.

Marcin Szmuda

Zawodowy tenisista, Martin odkrył padel w 2015 roku w Alzacji i wystąpił w kilku turniejach w Paryżu. Dziś dziennikarz, zajmuje się wiadomościami padel kontynuując swój wzrost w świecie małej żółtej kulki!