Podczas gdy oni w obliczu Chile, nasze Francuzki nie musiały zmuszać swojego talentu do zwycięstwa. Z dwoma zwycięstwami w ciągu dwóch dni kwalifikują się do ostatniej fazy tych światów, jak panowie !

Kompozycje, które zmieniły się w porównaniu do poprzedniego dnia, nie przeszkadzały bardziej grającym. Wróćmy do różnych wyników.

Wszystko jest dobre dla Ligi / Collombon

W swoim pierwszym meczu z drużyną Francji Fiona Ligi nie zawiodła. Od pierwszego do ostatniego punktu była to świetna zabawa dla naszych Francuzek przeciwko parze Obrecht / Heres. Gra przepełniona przeciwnikami, którzy znaleźli się bez rozwiązania.

Wynik końcowy: 6-0 / 6-0

Godallier i Invernon równie silni

Podobnie jak ich siostry, które rozpoczęły dzień dla francuskiej drużyny kobiet, Léa Godallier i Élodie Invernon zmiażdżyły rywalki. Należy zauważyć, że Elodie Invernon właśnie przegrała swoją pierwszą grę selekcyjną. Niewiele do powiedzenia, poza tym, że mistrz i wicemistrz Francji absolutnie nie zadrżą w tym meczu.

Wynik końcowy: 6-1 / 6-0

Trzecia gra bez stawki dla pary Detrivière / Soubrie

Mecz, który był anegdotą (biorąc pod uwagę, że Francja była już zakwalifikowana), przeciwstawił parze Detrivière / Soubrie T. Jacque i K. Ahumada. Jeśli pierwszy set był zgodny z tym, co wcześniej wyprodukowali ich francuscy rodacy, drugi był niewiele bardziej uzależniony. Chile jest więc lepsze od Stanów Zjednoczonych z 3 meczami wygranymi w 3 meczach, przeciwko dwóm Amerykanom...

Wynik końcowy: 6-0 / 6-2

Jutro Francuzi zmierzą się z Niemcami, również niepokonanymi na tym świecie po pokonaniu USA 2 do 1. O pierwsze miejsce w grupie będą więc walczyć nasze tricolory, które po raz kolejny będą w dużej mierze faworytami.

"Graliśmy ostro, szanowaliśmy naszych przeciwników"

Słowa wypowiedziane przez Léę Godallier w końcu dość dobrze podsumowują ten dzień. Wywiad można znaleźć w całości tutaj:

Nasser Hoverini

Pasjonuje się piłką nożną, odkryłam padel w 2019 roku. Od tego czasu szalona miłość do tego sportu do tego stopnia, że ​​porzuciłam mój ulubiony sport.