Dwie najlepsze narody przyjadą na finały jutro rano. Rzeczywiście, Argentyna i Hiszpania po raz kolejny nie zrobiły żadnych szczegółów.

Francuzi, Włosi, Brazylijczycy i Francuzi spróbują dzisiaj wszystkiego, ale nie zdołają powstrzymać Hiszpanii i Argentyny przed awansem do finału. Więc jutro będziemy mieć dwa finały pomiędzy dwoma najlepszymi narodami na świecie padel.

50/50 dla mężczyzn

Jak Hiszpanie przeciwko FrancjiArgentyńczycy nie odpuścili dziś ani jednego zestawu. W przeciwieństwie do Brazylii panowie od początku do końca byli bardzo poważni. Panie były również imperialne przeciwko Włochom.

A więc to są dwa bardzo wysokie finały, na które powinniśmy wziąć udział jutro. Wśród mężczyzn niesamowita rywalizacja między Hiszpanią, na czele której stoi 3 graczy, którzy dominują w rankingu WPT (Navarro, Galan, Lebron) a Argentyną, która ma w swoich rankingach 8 z 13 najlepszych graczy w rankingu. To proste, z 16 graczy, którzy tworzą dwie selekcje, tylko jeden nigdy nie grał w finale WPT Open, młody Arturo Coello (19 lat i już 5 półfinałów na swoim koncie!). Tyle do powiedzenia, że ​​spotkanie zapowiada się imponująco i że bardzo trudno jest dać faworyta jak wyjaśnił nam Sanyo Gutiérrez !

Hiszpańscy faworyci

Wśród dziewcząt, Hiszpania ma zalety rokowania. Rzeczywiście, liczą pierwszych 5 graczy WPT, a trzech pozostałych znajduje się w Top 3. Między nimi pary Gemma Triay / Alejandra Salazar i Paula Josemaria / Ariana Sanchez łącznie 12 tytułów w tym sezonie na WPT i 13 finałów ! Aby móc wygrywać, graczealbiceleste będzie musiał pokonać przynajmniej jedną z tych dwóch par… tak skomplikowane!

Salazar Triay Mondial Katar 2020 padel

Dlatego Argentyńczycy zostawią wyraźnie słabszych, ale ich drużyna jest nadal bardzo interesująca, z Delfi Brea (6), Virginia Riera (9) i Aranzazu Osoro (13) na czele. Zawodnicy są nieco dalej w tabeli, ale mimo to pozostają solidni. Nigdy nie wiadomo, w meczu Jensen (28 l.), Reiter (35 l.) i Bidahorria (42 l.) są w stanie przekroczyć samych siebie. Przewaga Hiszpanii na papierze, ale mimo wszystko dobry finał w perspektywie!

Finał kobiet rozpocznie się o 13:30 w Katarze (11:30 we Francji), a starcie między panami rozwinie się od 17:15 czasu lokalnego (XNUMX:XNUMX we Francji) ! Bardzo piękny dzień padel czeka na nas, aby zamknąć te światy!

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !